SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kobe, 7 Aralık’ta sahada yok

NBA'de Lakers forması giyen ve sakatlığı yüzünden yaklaşık 8 aydır sahalardan uzak kalan Bryant, 7 Aralık'taki Kings maçında oynamayacağını açıkladı.

Güncellenme: 12:05, 05/12/2013
Kobe, 7 Aralık’ta sahada yok

Nisan ayında Golden State Warriors’a karşı oynadığı maçta sol aşil tendonunun yırtılmasının ardından takımla antrenmanlara başlayan Bryant, Amerikan televizyon kanalı ESPN’e yaptığı açıklamada, 3-6 Aralık tarihlerinde maçı bulunmayan Lakerslı takım arkadaşlarıyla iki gün üst üste çalışsa da dönüş sinyali verdiği 7 Aralık’taki Kings maçı için hazır olmadığını belirtti.

35 yaşındaki Bryant, antrenmanların oldukça iyi geçtiğini ifade ederek, “Sahada yapmak istediğim şeyleri yapabildiğimi hissettim. Her gün mesafe kaydediyorum. Art arda katılacağım üçüncü zorlu antrenman, kendimi ölçmem için iyi bir fırsat olacak” değerlendirmesini yaptı.

Kariyerinin 18. NBA sezonu için hazırlanan Bryant, aşil tendonunun iyi durumda olduğunu ancak yaptığı koşma, zıplama, yön değiştirme çalışmalarının ardından şimdi de bacaklarını şut pozisyonuna hazırlamak konusunda gayret sarf ettiği bilgisini verdi.

Bryant, “sol ayağıyla zıplayarak smaç basıp basamadığı” sorusuna, “Antrenmanda yaptım ama şu an için basının önünde yapmak istemiyorum. Bu, ESPN’in sezon öncesinde yaptığı ‘NBA’in en iyi oyuncuları sıralaması’nda bana layık gördüğü 25’inciliği kabul etmek anlamına gelir” diye espri yaptı.