SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda deplasmanda Balıkesirspor’a 3-1 yenilerek kupaya veda eden Trabzonspor’da, yönetim kurulu üyesi Yakup Aslan, sergilenen kötü futbol ve alınan sonuç nedeniyle bütün camiadan özür dilediklerini söyledi.

Yönetim kurulunda başkan başdanışmanlığı görevinde de bulunan Aslan, aldıkları yenilgiye ilişkin olarak, “Futbol takımının Ziraat Türkiye Kupası eleme maçında Balıkesirspor ile oynadığı maçta sergilediği kötü futbol sonucunda elenmesi hiç şüphe yok ki bütün Trabzonspor sevdalıları gibi başkanımızı ve bütün yönetim kurulu üyelerimizi büyük bir hayal kırıklığına uğratmış ve üzmüştür” dedi.

Yenmek kadar, yenilmek ve elenmenin futbolun doğasında olduğunu ifade eden Aslan, “Ancak bu kadar kötü futbol oynamanın ne yönetim kurulumuz ne de teknik heyetimiz açısından hiçbir mazereti olamaz. Bu nedenle şahsen ben, sergilenen kötü futbol ve alınan sonuç nedeniyle bütün camiamızdan özür diler, takımımızın daha iyiye gitmesi için gereken çalışmaların yapıldığını bildiririm” diye konuştu.

YEREL GAZETELERDEN AĞIR ELEŞTİRİLER

Trabzon’daki yerel gazeteler haberlerinde, aldığı yenilgi nedeniyle bordo-mavili takımı eleştirdi.

Kuzey Ekspres Gazetesi “Tek kelimeyle rezalet”, Türksesi Gazetesi “Tarihi utanç”, Karadeniz Gazetesi “Aşağıdakilerden hangisi Balıkesirspor önünde hezimete uğrayan Trabzonspor’u anlatıyor?” şeklinde başlık atıp, şıklar sundu.

Taka Gazetesi “Yıldızlar evde Trabzon komada”, Karadeniz’den Günebakış “Trabzon Karizmayı çizdirdi”, Karadeniz’in Sesi “Balıkesir değil, Trabzon esir”, Son Nokta Gazetesi ise “Balıkesir Bandırma, gel de buna aldırma” başlığıyla maç haberlerine yer verdi.

TAKIM İZİNLİ

Balıkesir’den dün akşam dönen Trabzonspor, günü izinli geçirecek.

Bordo-mavililer, hafta sonu deplasmanda Gaziantepspor ile yapacağı maçın hazırlıklarına yarın kendi tesislerinde basına kapalı yapacağı çalışmayla başlayacak ve ertesi gün Gaziantep’e gidecek.

Yayınlanma Tarihi:12:00,