SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepelilerden stat kampanyası!

Göztepeli taraftarlar, Gürsel Aksel Stadı'nın olduğu alana yapılması düşünülen stadın kapasitesinin 25 bine çıkarılması için kampanya başlattı.

Güncellenme: 18:28, 05/12/2013
Göztepelilerden stat kampanyası!

Göztepeli taraftarlar, İzmir’de Gürsel Aksel Stadı’nın olduğu alana yapılması düşünülen stadın kapasitesinin 25 bine çıkarılması için kampanya başlattı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’le dün yaptığı toplantının ardından twitter hesabından yaptığı açıklamada, Göztepe’de stat yapılması düşünülen arsanın ufak olduğunu ve en fazla 15 bin kişilik kapasiteli olabileceğini bildirdi.

Karşıyaka’da daki stadın da 15 bin kişilik olacağını belirten Kılıç, iki stadın ihalelerinin eş zamanlı olarak Ocak ayında yapılacağını kaydetti. Kılıç, Göztepe’de yapılacak stadın koltuk kapasitesini artırmak için arsayı değiştirmenin şart olduğunu belirterek, “Bu da hem zaman kaybı hem de kulüp ekonomisi için kayıp” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların ardından Göztepeli taraftarlar bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada, Göztepe’de yapılacak stadın 25 bin kişilik olması için kampanya başlattı.

Bir inşaat firması tarafından çizilen ve 25 bin kişilik olarak tasarlanan stadın görsellerinin de paylaşıldığı kampanyada stadın 25 bin kişiliğe çıkarılması gerektiği belirtildi.