SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cem MİRZANLI / HAMBURG

Hamburg'un genç yıldızı Kerem Demirbay, geçirdiği ağır sakatlık sonrası ilk röportajını amkspor.com’a verdi. Hamburger SV standındaki müzede bir araya geldiğimiz Demirbay, kariyer planı,Türk Milli takım ve özel hayatına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Sakatlığını boyunca Türk Milli takımından hiç kimsenin aramamasına biraz üzülen Demirbay, “Sakatlığım boyunca Türkiye'den maalesef kimse aramadı. Onların bir kırgınlığım olmadı ama moral açısında iyi olurdu“ diye konuştu.

Sosyal medya üzerinden kızların yoğun ilgisiyle karşılaştığını söyleyen Demirbay “Kızlardan çok fazla arkadaşlık teklifleri geliyor ama bu normal bir durum. Sadece futbol oynayarak profesyonel olunmaz bunu hayatınızın her alanına taşımalısınız. Ben bu ilgiden mutlu oluyorum ama şuanda kendimi futbola verdim“ dedi.

FUTBOL TOPUYLA UYUYORDUM Futbola 3 yaşında Gelsenkirchen'de başladığını söyleyen 20 yaşındaki ortasaha oyuncusu Demirbay “Anne ve babamın anlattığına göre sürekli topla gezermişim hatta uyurken bile bırakmazmışım. Futbola abimin yönlendirmesiyle başladım ve Schalke 04 alt yapısında yetiştim.“ diye konuştu.

ÖZİL DÜNYANIN EN İYİ OYUNCUSU OLACAK Kendisi gibi Gelsenkirchen’de doğup büyüyen ve hemşehiri olan Alman Milli Takımın yıldızı Mesut Özil'le bir çok benzer yönü olan Demirbay “Mesut abiye benzetilmek çok güzel bir duygu. Ben gole dönük ortasaha oynuyorum ve her iki ayağımı iyi kullanma özelliğim var. Bu yönüyle Zolguldaklı olmamızın yanında Mesut abiyle ortak yönümüz fazla. Bana göre dünyanın en iyi 5 oyuncusundan biri ve yakın bir zamanda en iyi oyuncusu olacağına inanıyorum“ dedi.

İKİNCİ YARI SAHADAYIM Geçirdiği talihsiz sakatlıktan sonra düz koşulara başladığını söyleyen Demirbay, “Benim için bu sakatlık gerçekten çok zordu. İlk defa sakatlık yaşadım ama şuanda düz koşulara başladım. Takımımın iki devre kampı için yeni yılda Dubai'ye gideceğiz. Yeniden sahalara döneceğim vakti iple çekiyorum“ diye konuştu.

TÜRKİYE’DEN KİMSE ARAMADI Sakatlık süresinde Türk Milli Takımından kimsenin aramaması biraz üzülen Demirbay “Sakatlık dönemimde ailem ve takım arkadaşlarımın çok büyük desteği oldu. Özellikle aileme çok şey borçluyum. Bu sürede Türkiye'den maalesef kimse aramadı. Onların bir kırgınlığım olmadı ama moral açısında iyi olurdu“ diye konuştu.

HAKAN VE TOLGAY’LA SİNEMAYA GİDİYORUZ Hamburg'daki takım arkadaşlarından Hakan Çalhanoğlu ve Tolgay Arslan ile arasının çok iyi olduğunu söyleyen Demirbay “Hakan ve Tolgay aramız çok iyi. Evlerimiz bir birine çok yakın. Boş zamanlarımızda genelde yemeğe veya sinemaya birlikte gidiyoruz. Evde playstation oynayarak vakit geçiyoruz“ dedi.

3 BÜYÜKLERDE OYNAMAK İSTERİM Gelecek planları hakkında bilgi veren Demirbay “Önceliğim Hamburg'da oynamak ve takımımda Hakan ile birlikte göz bebeği olmak istiyorum. İstanbul'u çok seviyorum ve gelecekte üç büyüklerin birinde oynamak isterim. Ama öncelikle kendimi bu arada gösterdikten sonra Türkiye'yi düşünebilirim“ diye konuştu.

SOSYAL MEDYADAN TEKLİF YAĞIYOR Sosyal medyayı aktif olarak kullandığını söyleyen Demirbay, “Kızlardan çok fazla arkadaşlık teklifleri geliyor ama bu normal bir durum. Sadece futbol oynayarak profesyonel olunmaz bunu hayatınızın her alanına taşımalısınız. Ben bu ilgiden mutlu oluyorum ama şuanda kendimi futbola verdim“ diye konuştu.

HAMBURG’DA EFSANE OLMAK İSTERİM Sohbetimizin sonlarına doğru Hamburg standının önünde bulunan sadece Hamburger SV'nin değil, Alman futbolunun yaşayan efsanesi ve Alman Milli Takımı’nın Onur Kaptanı Uwe Seeler'in ayak heykelinin yanına gidiyoruz. Hamburg'da efsaneler arasında olmayı istediğini söyleyen Demirbay “Uwe Seeler'in muhteşem gollerini izlemek ve onun mirası olan bu takımda oynamak müthiş bir duygu. Kim istemez böyle bir takımla ismi özdeşip kulübün efsaneleri arasına girmek“ diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:15:51,