SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MUSA SAMUR – Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, “Bizi Ziraat Türkiye Kupası’ndan eleyen Nazilli Belediyespor, Fethiyespor ve Balıkesirspor figüran değildir. Süper Lig takımlarını kupadan eleyen ekiplerin yollarının açık olması gerekir ancak grup maçları, bu tür sürprizlerin önüne geçmek için konulmuştur” dedi.

Hakan Kaynar, AA muhabirine yaptığı açıklamada talihsiz bir yenilgiyle Ziraat Türkiye Kupasına erken veda etmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Sürprizlerin, futbolun gerçeği olduğunu ancak bu tür gerçekleri, Gençlerbirliği’nin büyük bir Avrupa takımıyla oynarken yaşatması gerektiğini belirten Kaynar, şöyle devam etti:

“Ziraat Türkiye Kupası maçlarında alınan skorlar da göstermektedir ki kurumlar, kupanın statüsü konusunda yeniden düşünmelidir. Statüyü değiştirip, maç sayısını artırınca kupaya heyecan geldiği düşüncesi sadece kararı verenlere aittir. Statüyü bu hale getirenlerin evdeki hesabı çarşıya uymamıştır. Bizi eleyen Nazilli Belediyespor, Fethiyespor, Balıkesirspor figüran değildir. Süper Lig takımlarını kupadan eleyen ekiplerin yollarının açık olması gerekir ancak grup maçları, bu tür sürprizlerin önüne geçmek için konulmuştur. Statü, Avrupa’daki gibi yarı finale kadar tek maç şeklinde değiştirilmelidir.”

”HABER KİSVESİ ALTINDA İZANSIZ DEDİKODULAR”

Başkent temsilcisinin basın sözcüsü Kaynar, transfer haberleri ve futbolcu menajerlerine de tepki gösterdi.

Yabancı transferlerin katkısına ilişkin yapılan eleştirilerde haklılık payının inkar edilemeyeceğini, istatistiklerin de bu eleştirileri nispeten de olsa doğrulayacağını ifade eden Kaynar, “İstatistikler yalan söylemiyor, bunu kabul edeceğiz ve öncelikle futbolcu arkadaşlar bu durumu düzeltmek için ellerinden geleni yapacak. Yönetim de yeni takviyeler için çalışacak” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin futbolcu bulamama ya da getirememe gibi bir probleminin olamayacağını belirterek, takım dengesini bozmamanın önemine dikkati çeken Kaynar, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönem transfer haberleri fazlasıyla çıkacaktır. Gençlerbirliği sevenlerden ricamız, haber kisvesi altında izansız dedikodular yayımlayanların ifade ettiklerine şüpheyle yaklaşmalarıdır. Haberler hakkında hukuki yollara başvurma hakkımızın saklı olduğunu belirtmek isteriz. Böyle bir yola başvurmamamızn nedeni zaten zor durumdaki bu arkadaşların mesleklerine saygımızdandır. Gençlerbirliği’nin adının gazeteciyi mahkemeye veren kulüp olarak anılmasını istemiyoruz. Biz, gazetecilik mesleğine saygı duyuyoruz. Bu tavrı kendilerinden de bekliyor ve dedikodu değil haber üretmelerini istiyoruz.”

 

“KABİLİYETSİZ FUTBOLCU SİMSARLARI”

 

Gençlerbirliği için son derece önemli bir periyoda girdiklerini, çok önemli 4 maç, verimli geçirilmesi gereken bir hazırlık devresi ve yine çok önemli bir 2. yarının olduğunu dile getiren Hakan Kaynar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Menajerlik ciddi bir iştir. Bu işi ciddiyetsizlikle yapan yeteneksiz şahısların kendi aralarındaki çekişmelerden ortaya çıkan dedikodulara da haber diye atlayanlar var. Türk futbolunu bir süredir menajerlerin yönettiğini biliyoruz ama bu menajer arkadaşların futbola dair bilgilerini hangi futbol sahasında ya da eğitim kurumunda edindiklerini bilmiyoruz. Gençlerbirliği de dahil ligde forma giyen yabancı futbolcu kalitesi bu menajer arkadaşların kabiliyetleri konusunda bir göstergesidir. Gençlerbirliği için bu süreçte alınacak bütün kararlar çok önemli. Bu çok önemli kararları bahsi geçen kabiliyetsiz futbolcu simsarlarının almasına izin vermeyeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:13:22,