SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Muslera’nın sakatlığından sonra kaleyi devralan ve özellikle Re­al Madrid maçında yediği gollerden sonra eleştirilen genç kaleci Eray İşcan’a, kaleci antrenörü Claudio Taffarel sahip çıktı. Eray’ın gelişimiyle yakından il­gilenen Sarı-Kırmızılı takımın efsane file bekçisi Taffarel, çarpıcı açıklamalar yaptı.

KASIMPAŞA MAÇI REFERANS 

Eray’ın başarılı bir performans ortaya koyduğu ve kritik kurtarışlara imza attığı Kasımpaşa maçını yorumlayan Taffarel “Herkes gördü işte. Eray üzerine düşeni yapıyor. Çok kritik müdahaleleri oldu. Oldukça soğukkanlı. Bence Galatasaray’ın kalesini başarıyla koruyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL İDMANLAR YAPTIRIYOR

Genç kaleciyle bire bir pozisyonla­rı özellikle çalıştıklarını dile getiren Taffarel “Eray, Babel’le karşı karşıya kaldığı pozisyonda açıyı çok iyi kapattı. Net pozisyonu kurtardı. Kaleci için zor bir andır ama Eray başardı. Söylenecek bir şey yok; üzerine düşeni yaptı. Eray’a ‘Kötü oynuyor, Galatasaray’da oynayamaz’ demek haksızlık olur” yorumunda bulundu.

Brezilyalı futbol adamı, Eray ile her idman sonrası özel olarak çalıştıklarını dile getirerek “Elbette çok eksiği var. Bunları gidermek için çok çalışıyoruz. Kendisini gelitirmeye ihtiyacı var ama Eray’ın çok iyi bir kaleci olacağına inanıyorum. Casillas, Valdes gibi kaleciler de bu evrelerden geçti. Hatalar yaparak bu noktalara geldiler. Eray’ı değerlendirirken bunu göz önünde bulurdurmak gerek” diyerek sözlerini noktaladı.

(Bugün)

Yayınlanma Tarihi:10:35,