SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit Basketbol Kulübünden yapılan yazılı açıklamaya göre, okula gidemeyen kız çocuklarına destek olmak için Banvit ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi iş birliğiyle başlatılan 2007’de başlatılan “Kızlar Banvit’le Okula Projesi” devam ediyor.

Projeye gönüllü katılan basketbolcular, 2014 takvimi için kız öğrencilerle Kara Ali Acar Spor Salonu Tesisleri’nde fotoğraf çekimlerine katıldı.

Takvimin, fotoğraf çekiminden konsept geliştirme, grafik düzenleme ve tanıtım filmi çalışmasına kadar tüm süreçleri, gönüllü profesyoneller tarafından gerçekleştiriliyor.

Banvitli yıldız basketbolcuların yer aldığı takvim çalışması, eğitim imkanlarına ulaşmakta güçlük çeken ilkokul ve ortaokul kademesindeki 100 kızın yararlandığı burs programının tanıtımına destek vermek, kız çocuklarının okula gönderilememe sorununa dikkati çekmek ve takvim satışlarıyla burs havuzuna mali kaynak oluşturmak amacıyla hayata geçirilmişti.

Proje uygulamaları, geçen nisan ayında, Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında ilkokul ve ortaokul alanında eğitime sağladığı katkılarla “kaynak kullanımı” dalında ikincilik ödülüne layık görülmüştü.

Yayınlanma Tarihi:17:14,