SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ronaldo Müzesi” açılıyor

Portekizli Cristiano Ronaldo'nun doğum yeri Madeira Adası'nda kişisel eşyaları ve ödüllerinin sergileneceği müzenin açılış hazırlıkları tamamlanıyor.

Güncellenme: 14:55, 04/12/2013
“Ronaldo Müzesi” açılıyor

Annesi ve oğluyla Madeira Adası’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ronaldo, kariyerinde kazandığı birçok ödül, hatıra fotoğraf ve kişisel eşyalarının sergileneceği müzenin 15 Aralık’taki açılış törenine katılacağını söyledi.

FIFA Ballon D’oR (Altın Top) Ödülü’nü kazanma olasılığına ilişkin sorulan bir soruyu yanıtlayan Portekizli oyuncu, bu ödülün sadece başarılı olanlar için verildiğini ve adayı olarak gösterilmekten memnuniyet duyduğundan bahsetti.

İspanya’da 2012-2013 sezonunun “en değerli futbolcusu” ödülüne de layık görülen Portekizli yıldız, sakatlığının ardından devam eden tedavi sürecinin bir kısmını Madeira Adası’nda geçireceğini ve bu süre zarfında müzenin açılış hazırlıklarını kontrol edeceğini ifade etti.

Futbol kariyerine, babasının görev yeri nedeniyle Madeira Adası’nın yerel futbol takımı Andorinha’da başlayan Ronaldo, 12 yaşında ailesiyle Lizbon’a taşınmış ve burada Sporting Lizbon’a transfer olarak uluslararası futbol camiasında adını duyurmuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:20,