SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den PFDK’ya tam saha pres!

Fenerbahçe'nin muhtemel bir maçlık seyircisiz oynama cezasını ligde oynanacak olan Akhisar maçı yerine kupadaki Fethiyespor maçında çekme girişiminin PFDK tarafından kabul görmesinin nedeni ortaya çıktı...

Güncellenme: 15:26, 04/12/2013
F.Bahçe’den PFDK’ya tam saha pres!

Fenerbahçe’nin muhtemel bir maçlık seyircisiz oynama cezasını ligde oynanacak olan Akhisar maçı yerine kupadaki Fethiyespor maçında çekme girişiminin PFDK tarafından kabul görmesinin nedeni ortaya çıktı…

Kurulun, Fenerbahçe A.Ş ile ilgiyi yapılan “599-1” sayılı sevk yazısında kulüpten, taraftar eylemlerinin yanı sıra Raul Meireles ve Mahmut Uslu ile ilgili de savunma istendiği ancak buna karşılık gelen savunma dosyasında Mahmut Uslu ile ilgili savunmanın eksik olmasından dolayı sarı-lacivertli kulübün başvurusunun gündeme almadığı öğrenildi. PFDK’nın Fenerbahçe’nin bu başvurusuyla ilgili olarak, “Eğer aynı sevk dosyası içinde bulunan Mahmut Uslu ile ilgili de savunma doldurulmuş olsaydı bu dosya gündeme alınır ve perşembe günkü toplantı beklemeden karara bağlanırdı. İlla kararlar perşembe verilir diye bir kaide yok. Karşı taraf ben savunma hakkımdan feragat ediyorum derse 48 saatlik süre beklenmeden ilgili dosya karara bağlanır. Burda Mahmut Uslu ile ilgili savunma eksik bırakılmış eğer bu eksiklik olmasaydı Fenerbahçe’nin dosyası karara bağlanırdı” görüşünde birleştiği ortaya çıktı.

FENER “USLU İLE İLGİLİ SAVUNMA VARDI”

Fenerbahçe cephesi ise, bu ret gerekçesinin kendileri tarafından kabul edilemeyeceğini gönderilen savunma dilekçesinde taraftar eylemleri ve Meireles’le ilgili savunmaların yanı sıra Mahmut Uslu ile ilgili para cezası konusundaki savunmadan da feragat edildiğine yer verdiklerini iddia ettiler. Sarı-lacivertli yöneticiler kişilerin hak mahrumiyeti cezalarının kendilerini bağladığını ama bu hak mahrumiyeti cezasının yanı sıra verilen para cezalarını kulüplerin karşıladığını bu para cezasıyla ilgili savunma süresinden de feragat edildiğine dilekçede yer verdiklerini belirttiler.

FENER’DEN SABAH OPERASYONU

Fenerbahçe Kulübü, salı günü kurulun yaptığı toplantıda “Mahmut Uslu’nun savunması eksik” gerekçesiyle başvurularının gündeme alınmamasının ardından harekete geçti. Kurul, gönderilen ilk savunma dilekçesine ek olarak Mahmut Uslu’nun da savunmasını ekleyerek sabah saatlerinde TFF’ye göndererek PFDK’dan disiplin talimatının 64. maddesi 1.bendini gerekçe göstererek acil toplanmasını Fethiye maçı öncesi dosyayı karara bağlamasını istedi. Sarı-lacivertliler, talimatın 64. maddesinin 1.bendinde “Kurullar acil işlerde, telefon konferansı, video konferansı veya benzeri başka herhangi bir yöntemle müzakere edebilir ve karar verebilir” dendiğine dikkat çekerek olağanüstü toplantı talebinde bulundu.

FENERBAHÇE VE ÜMİT DAVALA SALI KARARA BAĞLANMIŞ

PFDK’nın Fenerbahçe’nin dosyasını salı günkü toplantısında gündeme almamasıyla ilgili “Perşembe’den önce alınamaz” iddiası erken zamanda çürüdü. Fahri Gültekin başkanlığındaki kurulun benzer konuda daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Ümit Davala ile ilgili acil savunma başvurusuyla salı toplantılarında karar verdiği ortaya çıktı.

(Sporx)

Yayınlanma Tarihi:14:02,