SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özsoy’dan taraftara çağrı

Mehmet Özsoy, taraftarlardan, dargınlığı ve kırgınlığı bir kenara bırakıp, takımın 12. adamı olarak tribünde yerlerini almalarını istedi.

Güncellenme: 16:23, 04/12/2013
Özsoy’dan taraftara çağrı

Özsoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, taraftar grupları arasında çıkan kavgada Yeşil Cephe Taraftar Grubu lideri Fatih Eroğlu’nun ölümünden dolayı çok üzüntülü olduklarını belirtti.

Eroğlu’nun acısını yüreklerinde hissettiklerini ifade eden Özsoy, şunları söyledi:

“Bu kötü olayı yapanlar mutlaka hak ettikleri cezayı alacaklardır. Sonunda ölüm olacağına keşke küme düşseydik. Hayatta insan hayatından daha değerli bir değer yok. Bu acı olay herkese ders olsun. Aldığımız galibiyete bile sevinemedik. Bu manzaradan dolayı spor adamı olarak utanıyorum. Camiamız acı olaydan ders çıkarıp kenetlenmelidir. Fatih Eroğlu kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.”

TAKIM, HAYATINI KAYBEDEN TARAFTARLARA İTHAFEN PANKARTLA ÇIKACAK

Pazar günü Fethiyespor ile yapacakları maça, hayatını kaybeden taraftarları Fatih Eloğlu’na ithafen bir pankartla çıkacaklarını bildiren Özsoy, “Sporda terörün ve şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz. Temennimiz sporda kardeşlik ve dostluk olması. Hayatını kaybeden kardeşimiz Fatih Eroğlu için ne yapsak onu geri getiremeyeceğimizi biliyorum. Denizlispor kulübü olarak, kardeşliği ve centilmenliği ön plana çıkaracak tüm projelerde üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz” diye konuştu.

Fethiyespor maçının önemini değinen ve zor geçeceğini bildiren Özsoy, taraftarı 12. adam olarak tribünde yerlerini almaya çağırdı. “Bir takım, sadece hocalar ve futbolcularla takım olmuyor. Bir takımı gerçek kimliğine kazandıran taraftardır” diyen Özsoy, taraftardan, dargınlığı ve kırgınlığı bir kenara bırakıp, teknik heyete, futbolcuya ve takıma sahip çıkması beklentisinde olduklarını belirtti.

Denizli’de 30 Kasım’da Tavşanlı Linyitspor maçından dönen taraftar grupları arasında Atatürk Stadyumu yakınlarında çıkan kavgada Fatih Eroğlu (37) ölmüş, 16 kişi yaralanmıştı.