SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mourinho’dan Drogba’ya övgü

Chelsea'nin Teknik Direktörü Mourinho, şampiyonluk yolunda baskıyı kaldırabilen Drogba ve İbrahimoviç gibi oyunculara ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Güncellenme: 11:44, 04/12/2013
Mourinho’dan Drogba’ya övgü

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, oluşturmak istediği takımdan bahsederken Didier Drogba ve Zlatan İbrahimoviç’i örnek gösterdi.

Ada basınına konuşan Portekizli teknik adam, Premier Lig’de şampiyonluk yarışında küçük ayrıntıların fark yarattığını ve oyuncularında kazanma bilincini geliştirmek için baskıyla başa çıkabilmeleri gerektiğini vurguladı.

Drogba ve İbrahimoviç aynı tipte oyuncular olduğunu ve baskıyla rahatlıkla başa çıkabildiklerini söyleyen Mourinho, her oyuncunun aynı yetenekte olmadığının altını çizdi.

“Şu anki oyuncularım, onları diğer kişilerin önünde eleştirmemin özsaygım için iyi olmayacağını söylüyor” diyen Chelsea teknik direktörü, şampiyonluk yolunda takımının baskıyı kaldırabilmesi için onlarla olumlu yönde bir ilişki kurmayı tercih ettiğini ifade etti.

Elindeki oyuncuların bazılarının, kariyerlerinde şampiyonluk sevinci yaşamasına rağmen uzun süredir aynı başarıyı tekrarlayamadığını, diğerlerinin ise şampiyonluk yarışına giremeyen takımlardan geldiğini hatırlatan Mourinho, bu durumun takımda handikap yaratabileceğini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:11:41,