SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’ya konuşan Neymar, Brezilya’dan ayrılma kararını almasında babasının öğüdünü dinlediğini belirterek, “Ayrılmak için doğru zamandı. Barcelona gibi harika bir kulüp için oynuyorum ve beni burada sevgiyle karşılıyorlar” şeklinde konuştu.

“Brezilya’da top size geldiğinde mutlusunuzdur. Mutluysanız, her şey yolundadır” diyen Neymar, Barcelona tercihinin ardından sevincinin her geçen gün daha da arttığını vurguladı.

Katalonya’daki yaşama alışmasında ailesi ile milli takım arkadaşı Daniel Alves’in kendisine çok yardımcı olduğunu belirten ve yıldız futbolcularla yan yana oynamaktan zevk aldığını vurgulayan 21 yaşındaki oyuncu, “Bazen her şey rüya gibi. Soyunma odasına indiğimde bir yanımda Messi, diğerinde Xavi oluyor. Çok heyecan verici bir duygu” şeklinde konuştu.

Barcelona’da top oynamaktan gurur duyduğunu ve kadrodaki rekabetin kendisini endişelendirmediğini söyleyen genç Brezilyalı, uyum sürecini atlattığını söyledi.

Bu sezon Barcelona formasıyla 33 maça çıkan Brezilyalı oyuncu, bu karşılaşmalarda 12 gol, 20 asistlik bir performans sergiledi.

Yayınlanma Tarihi:16:15,