SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Can, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Erdem’in istifasının yönetim kurulunda kabul edilmediğini söyledi.

Kırklarelispor’un ligdeki kötü gidişatından sadece Erdem’in sorumlu olmadığını ifade eden Can, Göztepe maçında alınan 5-1 mağlubiyette gerek futbolcuların, gerek kulüp yönetiminin, gerekse Kırklareli halkının sorumlu olduğunu belirtti.

Birlik ve beraberlik içerisinde Kırklarelispor’un hak ettiği yere gelmesi için çalışacaklarını ifade eden Can, şöyle konuştu:

“Yönetim kurulumuz, geçtiğimiz gün istifa eden Teknik Direktör Bilgin Erdem ile yola devam etme kararı aldı. Hafta sonu oynadığımız Göztepe maçının ardından Teknik Direktörümüz Bilgin Erdem’in verdiği istifasını yönetim kurulu toplantımızın gündeminde görüştük. Yönetim kurulunda yer alan 7 kişinin tamamı Erdem ile yola devam etmeyi istedi. Bildiğiniz üzere bu işler tek bir kişiyle olmaz. Takıma da bakmak lazım. Göztepe maçında takım son derece kötü bir futbol sergiledi. Takımımızın ligdeki kötü gidişatından sadece Teknik Direktörümüz Bilgin Erdem sorumlu değildir.”

Can, takımın 5 yıldır ilk defa bu kadar kötü durumda olduğunu, bunun da kendilerini üzdüğünü söyledi.

Ligin uzun bir maraton olduğunu, inişli çıkışlı günlerin olabileceğini belirten Can, “Biz bu takımı zirveye çıkartacağımıza Kırklarelispor Kulübü olarak inanıyoruz. Bunun için de Bilgin Erdem’in istifasını kabul etmedik. Kulüpte herkes Bilgin Erdem’dem memnun” diye konuştu.

Can, Kırklarelispor Kulübü olarak büyük bir aile olduklarını söyledi. Bu ailenin 2009 yılından bu yana başarılması güç olanları başararak mucizelere imza attığını dile getiren Can, şunları kaydetti:

“2009 yılında biz yönetime geldiğimizden bu yana kulübe 3 şampiyonluk yaşattık. Futbolcu kardeşlerimizde kendilerine dikkat edecekler. İlk devrenin bitmesine 3 hafta kaldı. Son 3 hafta içinde alacağımız sonuçlara bağlı olarak devre arasında transfer yapacağız.”