SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Perşembe akşamı Pire’de oynanan Turkish Airlines Euroleague maçında Galatasaray Liv Hospital, Yunan ekibi Olimpiakos’a konuk olmuştu.

Maçın bitimine 3 dakika 8 saniye kala skorda 70-46 ev sahibi takımın üstünlüğü bulunurken, bir pozisyonda Begic’in Mensah-Bonsu’ya arkasından attığı dirsek sonrasında saha karışmış, Bonsu da sert faule yumrukla karşılık verince kavga daha da büyümüştü. İki oyuncunun bir boks müsabakasını andıran kavgasına Printezis’in de dahil olması olayları daha büyütmüştü.

Euroleague yönetimi, Galatasaray Liv Hospital’a Bonsu’nun 3 maçlık men ve 10 bin Euro para cezasını bildirdi. Büyük Britanyalı oyuncu, Sarı-kırmızılı takımın Euroleague’de grup aşamasında kalan maçlarında forma giyemeyecek.

BEGIC VE PRINTEZIS’E DE CEZA GELDİ

Aynı olayda kavgayı başlatan dirseği Bonsu’ya atan Olympiakos’lu Mirza Begic’e ise 4 maç men ve 15 bin Euro para cezası verildi. Kavgaya karışan bir diğer oyuncu Printezis’e de 3 maç men ve 10 bin Euro’luk fatura çıktı…

OLYPIAKOS’A 1 MAÇ SALON KAPAMA CEZASI

Ayrıca kavganın ardından salonda yaşanan olaylar ve seyircilerin sahaya girmesi nedeniyle 1 maç salon kapama cezasına çarptırıldı.

(Sabah)