SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Çalımbay, haftalardır kıramadıkları bir şansızlık yaşadıklarını işaret etti, haftalar sonra ilk kez tam kadro olarak bir araya geldiklerini söyledi. Korktuğunu anlatan Rıza Çalımbay, şöyle konuştu:

“Futbolcularımdan biri yine sakatlanacak diye korkuyorum. Hava koşulları nedeniyle dün antrenmanı kapalı salonda yaptık. Oyuncularımızın üzerine adeta titriyoruz. Fenerbahçe maçında uzun bir aradan sonra tam kadro olacağız. Sakat arkadaşların çok olması büyük problem yarattı. Antrenörlük ve futbolculuk hayatımda ilk defa bu kadar sakatlıkların bir arada olduğu dönemi yaşadım. Sorumluluğu üzerime alıyorum. Hiçbir zaman sakatları mazeret olarak göstermedim. Sadece sorulduğunda sakatların durumunu anlattık. O arkadaşlarımızın kadroda bulunmaması bizim için büyük dezavantajdı. Çok sıkıntılı günler yaşadık. Kadromuzu sezon başında daha geniş tutabilseydik şimdi alternatif oyuncularımız daha çok olabilirdi.”

“KENDİ TAKIMIMDAN KORKUYORUM”

Çalımbay, ” Kendi takımımda aksilikler olmasından, aksilikler yaşanmasından korkuyorum. Puanlarımızı deplasmanda Beşiktaş’ı, Galatasaray ile Gaziantepspor’u yenerek aldık. Ancak alternatiflerin olmaması bizi sıkıntıya sokuyor. Fenerbahçe ya da başka bir takımdan korkumuz yok. Tek korkum şanssızlık yaşamak. Kendi takımımdan korkuyorum. Sakatlık olmasın yeter ” ifadesini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN GÜCÜNÜ BİLİYORUZ”

Ligde ilk yarıda kalan 4 maçı en iyi sonuçla bitirmeyi amaçladıklarını ifade eden Çalımbay konuşmasını şöyle sürdürdü:

” Rakibimiz Türkiye liglerinin en zengin kadrosuna sahip. Kendi sahasında çok iyi oynuyor. Deplasmanda son 4 maçını kazandı. Son dakikalarda goller buldu. Bu golleri şansla atmıyorlar. Çok kaliteli oyunculara sahipler. Sonucu ve oyunun kaderini değiştirecek futbolcuları var. Bu nedenle kendi evimizde oyun disiplininden kopmadan oynamalıyız. Fenerbahçe’den daha çok mücadele etmeliyiz ve onlardan daha çok koşmalıyız. Fenerbahçe’de dikkat edilmesi gereken mevkiler var. Özellikle forvetleri her an gol pozisyonuna girebilir. Fenerbahçe’nin gücünü biliyoruz. Her türlü tedbiri alacağız. Bu kötü gidişata son vereceğiz. Konya maçında mağlup olduk ancak oyun beni memnun etti hatta kalan 4 maç için ışık gibi göründü. Eksik oyuncularımız aramıza katıldığında daha da iyi olacağız.”

“İLK 10 HEDEFİMİZ VAR” Ligde ilk 10 hedeflerinin sürdüğünü ifade eden Çalımbay, “Şartların ne olursa olsun hedeflediğimiz ilk 10 içerisinde olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu yılı bitireceğiz. Bu süreç hep böyle gitmeyecektir. Devre arasında yapacağımız takviyeler olacak. Rizespor için büyük bir sorumluluk aldık. Bu sorumluluğumuzun gereği olarak ligi hedeflediğimiz yerde bitireceğiz. Bunun için ilk yarıda kalan 4 maç çok önemli. Camia da birlik ve beraberlik içerisinde olmalı. Devre arasında yapacağımız takviyelerle ligi sezon başında hedeflediğimiz yerde ligi

Yayınlanma Tarihi:14:41,