SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Unutulmaz kavgalar!

Süper Lig'te büyük takımlarda forma giyen oyuncuların takım arkadaşlarıyla ettiği inanılmaz kavgalar...

Saha içinde Melo ve Sabri'nin tartışmasıyla gündeme gelen futbolcu kavgalarından işte hafıza kalanlar...
SCHUMACHER-MÜJDAT 1989-1990 tarihinde Ankaragücü ile oynanan maçta kaleci Schumacher, libero Müjdat'ı ileri çıkmaması için uyarır, Müjdat da Almanca "Kapa çeneni" diye yanıt verince çılgına dönen Alman kaleci arkadaşına tekme atar, kaptanlık pazubandını yere fırlatır ve oyundan çıkmak ister. Olay soyunma odasına da sıçrar ve bu sefer Müjdat, takım arkadaşının gözüne yumruğu patlatır...
AHMET DURSUN-GIUNTI Krampon ve kavga dendiğinde akla gelen bir başka ikili ise Beşiktaş'tan... 2002-2003 sezonu... Olayın kahramanları Ahmet Dursun ile Frederico Giunti... Ahmet Dursun tartıştığı Giunti’ye, krampon temizlemek için kullandığı falçatayı fırlattı. Dudağı yarılan Giunti, Ahmet Dursun’a saldırınca iki futbolcu yumruklaştı.
COLMAN-MUSTAFA YUMLU Maç içi kavgalara bir örnek de Trabzonspor'dan verilebilir. Olayın kahramanları Colman ile Mustafa Yumlu... Melo-Sabri olayındaki gibi bu kez de Mustafa, Colman'ı sakinleştirmeye çalıştırdı ancak karşılığını tokat yiyerek aldı.
TOLUNAY-ABDOULAYE Saha içi takım arkadaşı kavgalarının en ünlülerinden biri Tolunay Kafkas-Abdoulaye arasında yaşandı. Türkiye Kupası maçında Fenerbahçe'yi konuk eden Denizlispor'da sahalarda görmeye pek alışık olmadığımız bir sahne yaşandı. Ceza alanı içinde oluşan karambolden sonra Denizlispor Kaptanı Tolunay, takım arkadaşı kaleci Abdoulaye'nin üzerine yürüdü, önce yumruk sonra kafa attı. Hakem de Tolunay'ı kırmızı kartla oyundan attı
İBRAHİM ÜZÜLMEZ-İBRAHİM TORAMAN Ama Beşiktaş'ta yaşanan öyle büyük bir kavga vardı ki hala unutulamıyor. Hatta o kavga sonrası ikili arasındaki gerilim "barıştırılmalarına" rağmen dinmedi ve 3 yıl sonra aralarında yine kavga çıktı. Ki bu aralarından kavga birinin sonu oldu...
İBRAHİM ÜZÜLMEZ-İBRAHİM TORAMAN 2008-2009 sezonu öncesi Beşiktaş’ın Avusturya kampına şok bir olay damga vurdu. Kaptan İbrahim Üzülmez, ikinci kaptan İbrahim Toraman’a “Yemeğe niye terlikle geliyorsun” diye çıkıştı. Sözlü başlayan tartışma yumruk yumruğa kavgaya dönüştü. Olay sonrası iki oyuncu da kamptan kovuldu. Ancak sezon başladıktan sonra ikisi de affedildi.
İBRAHİM ÜZÜLMEZ-İBRAHİM TORAMAN Yönetim onları affetti ancak belli ki onlar birbirini affetmedi. 3 yıl önceki ilk olayda terlik uyarısını yaparak belki de kavganın fitilini ateşleyen İbrahim Üzülmez'in hedefinde yine İbrahim Toraman vardı. Ancak bu kez fatura çok daha ağır oldu emektar kaptan Üzülmez için...
İBRAHİM ÜZÜLMEZ-İBRAHİM TORAMAN 2010-2011 sezonu... 1. dakikada yenilen golle 1-0 yenik duruma düştükleri Ankaragücü maçında İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman saha içinde atışmıştı. Üzülmez devre arası koridorda söylene söylene soyunma odasına doğru ilerlerken “Bana kimse küfür edemez” diyordu.
İBRAHİM ÜZÜLMEZ-İBRAHİM TORAMAN Ne olduysa soyunma odasında oldu. Üzülmez, “Bana küfür ettin” diyerek buz tedavisi yaptıran Toraman’a arkadan saldırdı ve iki yumruk atarak sedyeden düşürdü. Üzülmez zorlukla zaptedildi. Üzülmez ikinci yarı sahaya çıkartılmadı ve 11 yıl emek verdiği Beşiktaş'ın formasını bir daha giyemedi.
UĞUR BORAL-KEZMAN Deivid ile antrenmanda kavga eden Uğur Boral, bir de maç kavgasına karışmıştı. 2006-2007’de Mateja Kezman ile Uğur Boral Sparta Prag ile oynanan hazırlık maçında pas verme meselesi yüzünden tartıştı. Karşılaşmadan sonra soyunma odasında devam eden tartışma kavgaya dönüştü. İki futbolcu birbirlerine krampon fırlattı.
İBRAHİM TORAMAN-SEZER ÖZTÜRK Toraman ile 3 yıl arayla ettiği 2. kavga Üzülmez'in sonu oldu ama Toraman da uslanmak bilmedi... Aradan 3 yıl geçti ve Toraman kendine yeni bir "kavga arkadaşı" buldu!
İBRAHİM TORAMAN-SEZER ÖZTÜRK Sezer'in bu sezon başı Beşiktaş'a transferi sonrası sık sık sözlü tartışma yaşamaya başlayan ikili başbaşa kalınca arasında ipler koptu! Hajduk Split maçında saha içinde tartışan ikiliyi araya girenler yatıştırsa da onlar birbirlerine bilenmişti.
İBRAHİM TORAMAN-SEZER ÖZTÜRK Tüm oyuncular Nevzat Demir Tesisleri’nde odalarına çekilirken İbrahim Toraman Sezer’i odasına çağırdı. Sezer odaya girer girmez kapıyı kilitledi ve ikilinin tartışması kavgaya dönüştü. Kavga ise kapıyı kırıp içeri giren diğer oyuncular tarafından engellendi. İki oyuncu da hala kadro dışı...
EMRE-DEIVID Benzer olaylar başka Fenerbahçeli oyuncular arasında da görüldü. Mesela 2008-09 sezonunda yaşanan Emre-Deivid kavgası...
EMRE-DEIVID Beşiktaş ile oynanan derbi maçın ilk yarısında tartışan ikili arasındaki gerginlik, ikinci yarının başlarında büyüdü. Oyunun durduğu bir anda ağız dalaşına giren ikiliyi, Semih ve Carlos da yatıştıramadı.
ARDA-CANER Arda ile Caner arasındaki kavga da Florya'da yaşanan bir başka çarpıcı idman olayıydı. 2009-2010 sezonunun sonlarındaki olayda Oldukça neşeli başlayan çalışmanın 5'e 2 pas bölümünde birbirlerine sert giren kaptan Arda Turan ile Caner Erkin arasındaki tartışma bir anda kavgaya dönüştü.
ARDA-CANER Birbirlerine giren iki oyuncuyu takım arkadaşları güçlükle ayırırken, Caner Erkin'in dudağının kanadığı görüldü.
CANER-BILICA Arda ile tartışmasında dudağı patlayan Caner, yıllar sonra bir tartışma da Fenerbahçe'deki takım arkadaşı Bilica ile yaşadı.
CANER-BILICA Antrenmanda Bilica, Caner'e çok sert bir müdahale yaptı. Aykut Kocaman'ın uyarısına rağmen ikili arasındaki sözlü tartışma uzadı ve Bilica, Caner'in saçından çekti. Bu olayın ardından araya giren diğer futbolcular durumu yatıştırdı ve olay fazla büyümeden önlendi.
DEIVID-UĞUR BORAL Deivid benzer bir olayı da Uğur Boral ile yaşadı. İki oyuncu, antrenmanda kavga etti. Çift kale maç sırasında ikili bir mücadelenin ardından birbirine giren Deivid ile Uğur'u takım arkadaşları güçlükle ayırdı.
HASAN ŞAŞ-NECATİ ATEŞ Galatasaray'ın unutulmaz iki ismi Hasan Şaş ile Necati Ateş de bir maçta sinirlerine hakim olamamışlardı. Samsunspor maçının devre bitiminde iki oyuncu saha içinde kapıştı. Sözlü tartışmayla başlayan kavgada iki futbolcu birbirine önce kafa sonra tokat attı.
SERVET ÇETİN-CEM SULTAN Galatasaray’da son senelerde yaşanan bir başka kavga da Servet Çetin ile genç takım arkadaşı Cem Sultan arasındaydı. Servet, antrenmandaki tartışmanın ardından soyunma odasında Cem'e yumruk attı.
SERVET ÇETİN-CEM SULTAN 2011-2012 sezonunda yaşanan ve sarı kırmızılı kulübün kamuoyundan gizlediği bu kavga, genç futbolcunun Twitter’dan yazdığı mesajlarla ortaya çıktı. Hatta dönemin Sportif Direktörü Cüneyt Tanman da “Bu olay aile içinde kalmalıydı” diyerek kavgayı duyuran Cem Sultan’ı eleştirdi.
MELO-RIERA Sabri ile girdiği tartışma, Melo'nun ilk vukuatı değil. Hatta Melo'nun takım arkadaşı Riera'yı odaya kitleyip dövdüğü ilk vukuatın yanında bu tartışma oldukça hafif kalıyor.
MELO-RIERA 2012-2013 sezonundaki olayda Melo, takım arkadaşı Riera’yı döverek hastanelik etti. İkili idmanda tartışınca Fatih Terim ikisi de soyunma odasına yolladı. Ne olduysa da orada oldu.
MELO-RIERA Duyanların inanmakta güçlük çektiği kavgade Melo, odasının kapısını kapayıp, takım arkadaşına tekme tokat daldı. Riera aldığı darbelerle hastanelik oldu. Riera'nın Melo'dan yediği dayağın izleri havaalanında yüzünde duruyordu...
MELO-SABRİ Galatasaray'ın en hırçın ismi olan ama aynı zamanda tribünlerin en sevdiği oyuncular arasında da yer alan Melo, kendisini sakinleştirmeye çalışanh kaptanı Sabri ile tartıştı. Kasımpaşalı Donk ile ağız dalaşına giren Felipe Melo, kendisini sakinleştirmeye ve o bölgeden uzaklaştırmaya çalışan Sabri'ye tepki gösterdi. Melo'ya kolundaki kaptanlık pazubandını göstererek tepkisini ortaya koyan Sabri, olayın gerçekleştiği bölgeden uzaklaştı.