SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesislerinde, teknik direktör Erkan Sözeri yönetiminde çalışmalarına başlayan Orduspor’da sakat oyuncular Anıl, Tuna ve Eren antrenmanda yer almadı.

Antrenmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sözeri, önlerinde kritik bir maçın olduğunu belirterek, “Samsunspor maçı, puan kayıplarının ardından daha önemli hale geldi” dedi.

Maç sonunda kazanan taraf olmak istediklerini ifade eden Sözeri, şöyle konuştu:

“Bizim için bütün maçlar kritik. Samsunspor maçı da onlardan biri. Son haftalarda kaybettiğimiz puanların ardından bu maç daha önemli hale geldi. Bu hafta iki komşu dost şehrin takımları karşılaşacak, dostluk çerçevesinde hak edenin kazandığı bir maç olmasını diliyoruz. Biz de hak eden taraf olmayı arzuluyoruz. Onlar da geçen hafta yara aldı, biz de sahamızda mağlubiyet aldık. Dolayısıyla iki takım açısından zor bir maç olacak.”

TAKIMDAKİ SAKAT OYUNCULAR

Takımda artan sakat oyunculara da değinen Sözeri, şöyle devam etti:

“Bunun sebeplerini araştırıyoruz. Antrenman periyotlarında mı yoksa oyuncularımızın özel yaşamında mı sorun var diye bakıyoruz ama şu kanıya da vardık, oyuncularımızın antrenmanlarında ve özel yaşamlarında bir sıkıntı yok. Çünkü kendilerine çok iyi bakıyorlar. Sadece yoğun tempodan dolayı bu sakatlıkların arttığını düşünüyorum. Bugün bütün takımlar bu sorunu yaşıyor. Bizde de bu sakatlıklar aşırı oldu. Son sakatlıklarla Samsunspor maçına Anıl, Tuna ve Eren’in yetişme durumu yok. Soro’nun ise sakatlık durumu iyiye gidiyor. Bu oyuncumuzun yetiştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz.”

Takımın defans oyuncularından Ferhat Öztorun ise devre arası öncesinde önlerinde 4 zorlu maçın olduğunu belirterek, “Bu maçlar birbirinden zorlu. Kötü bir gidişatımız var. Özellikle sahamızda kazanmakta sorun yaşıyoruz. Bunları telafi etmek yine bizim elimizde. Kaybettiğimiz hiçbir şey yok. Önümüzde Samsunspor maçı var. Bu maçı kazanıp sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Erkan Sekman da deplasman maçlarında iyi bir tablo çizdiklerini belirterek, “Bu iyi gidişatımızı Samsunspor maçıyla sürdürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.