SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbolda ULEB Avrupa Kupası H Grubu mücadelesinde yarın Finlandiya’nın Bisons Loimaa takımını yarın konuk edecek Beşiktaş İntegral Forex’in başantrenörü Ahmet Kandemir, gruptan lider çıkma adına önemli bir mücadele oynayacaklarını söyledi.

Kandemir, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, Finlandiya temsilcisi ile zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Bisons Loimaa, yeni bir oyuncu takviyesi yaptı. Son lig maçında aldığımız galibiyet, bizim sahaya moralli çıkmamızı sağlayacaktır. Bizim için önemli bir maç ve taraftarımızın önünde kazanmak istiyoruz. Bu maçı kazandıktan sonra kalan maçlardan birini kazanmamız halinde grubu lider tamamlayacağız. Gruptan lider çıkmak bizim önemli bir başarı olacağı gibi hedeflerimizden birini de gerçekleştirmiş duruma geleceğiz. Bu bilinçle yarın sahada olacağız” ifadelerini kullandı.

Kupada geçen hafta moral bozucu ve beklemedikleri bir yenilgi aldıklarını kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, “Grupta deplasmanda çok maç kazanmış olmamız bizi biraz avantajlı duruma getirdi. Fakat içerideki maçlarımızı kaybettiğimiz zaman bu avantajımızı yitiririz. Bu yüzden önümüzdeki maçları kazanarak avantajımızı sürdürmeliyiz” diye görüş belirtti.

Takımın yeni transferi Sundiata Gaines’in performansına değinen Ahmet Kandemir, şunları söyledi:

“Sundiata Gaines, fiziksel olarak hazır gelmediği gibi maç temposundan da çok uzaktı. Böyle oyuncular, kontratlarının kısa olması ve bu kısa süre içinde gösterecekleri performansın ardından o kontratların şekil alacağını bildikleri için şans buldukları anda kendilerini göstermek istiyorlar. Gelen oyuncudan istediğimiz, kendisini göstermesinden çok takımı oynatması yönünde hamleler yapması. Gaines ile oynadığımız üçüncü maçtan sonra görülüyor ki yavaş yavaş takıma alışıyor. Her geçen gün hem kendi bireysel performansını arttıracağını hem de takıma katkısının artacağını düşünüyorum.”