SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda yarın sahasında Gaziantepspor ile karşılaşacak İnegölspor’un teknik direktörü Mehmet Bulut, taraftarlarının da desteğiyle iyi futbol oynayarak bir üst tura çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Bulut, kulüp tesislerindeki antrenman sonrası yaptığı açıklamada, kupada Gaziantepspor ile önemli bir müsabaka oynayacaklarını belirtti.

Gaziantepspor’un son haftalarda iyi bir çıkış yakaladığını vurgulayan Bulut, “Rakibimizin şu anda ligde rahat durumda olması bizim için bir avantaj. Lige daha fazla önem vereceklerdir ancak kupayı da hafife almayacaklardır” dedi.

Bulut, Gaziantepspor’un bundan önce kupada Çorum Belediyespor ve Hatayspor maçlarına ideal kadrolarıyla çıktığını hatırlatarak, kendilerine karşı da bu durumun geçerli olacağını tahmin ettiklerini anlattı.

Rakiplerinin, ideal kadroyla oynamasının kendileri için avantaj olacağını dile getiren Bulut, şöyle konuştu:

“Böyle maçlar, teknik adamlar için futbolcuyu konsantre etmek anlamında kolaydır. Gaziantepspor’a karşı taraftarlarımızın da desteğiyle iyi futbol oynayarak turu geçmek istiyoruz. Önceliğimiz; iyi mücadele etmek, İnegölspor’a yakışan futbolu oynamak olacak. İnşallah neticesinde de turu geçen taraf biz oluruz. Takımda cezalı veya sakat oyuncumuz yok. Zaten geniş bir kadroya sahibiz. Yarın da aynı Kasımpaşa maçında olduğu gibi forma şansı veremediğimiz oyunculara şans vereceğiz.”