SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin ceza kurnazlığı

Çirkin ve kötü tezahürattan dolayı 1 maç seyircisiz oynama cezası alacak olan Fenerbahçe, bu cezasını iki hafta sonra Akhisar Belediye ile oynayacağı lig maçında değil de yarın Fethiye ile yapacağı kupa maçında çekebilmek için kolları sıvadı.

Güncellenme: 11:31, 03/12/2013
F.Bahçe’nin ceza kurnazlığı

Normal şartlar altında Fenerbahçe'nin cezasının perşembe günü belli olması gerekiyor. Ancak TFF Disiplin Kurulu'nun salı ve perşembe günleri toplandığını gözönünde bulunduran F.Bahçe yönetimi, 1 maçlık cezanın bugünkü toplantıda karara bağlanabilmesi için erken savunma göndermeyi kararlaştırdı.

48 SAAT BEKLENSE PERŞEMBE'YE KALACAKTI

Mevzuatı çok iyi bilen Sarı-Lacivertli yöneticiler, federasyona gönderilecek savunmayı hemen hazırladı. Bu savunma, Disiplin Kurulu'nun bugünkü toplantısında işleme konacak. F.Bahçe, bu şekilde çok nadir görülen bir uygulamaya imza atmış olacak. Eğer 48 saatlik savunma hakkı kullanılsa, ceza perşembe günü belli olacaktı. Teyamüller ve de hukuki prosedür çerçevesinde PFDK'nın bugünkü toplantıda dosyayı gündeme alması bekleniyor. F.Bahçe, çirkin ve kötü tezahürattan dolayı daha önce 3 kez ceza almıştı. Kanarya'nın derbide de aynı eylem tekrarlandığı için disiplin talimatı gereği otomatikman 1 maç kadın ve çocuklar önünde oynaması gerekiyor.