SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor’un kulüp başkanı Mehmet Özsoy, taraftardan gruplar arasındaki öfke ve kini bırakarak, Fethiyespor maçına kenetlenmelerini istedi.

Özsoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, taraftar grupları arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fatih Eroğlu’nun acısını yüreklerinde taşıdıklarını, menfur saldırıyı Denizlispor camiası olarak kınadıklarını belirterek, bu gibi olayların bir daha yaşanmamasını temenni etti.

Her şeye rağmen birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olunması gerektiğine işaret eden Özsoy, “Taraftarımızdan gruplar arasındaki öfke ve kini bırakarak, Fethiyespor maçına kenetlenmelerini istiyoruz. Artık gün kenetlenme, öfkeyi, düşmanlığı bitirme günü. Biliyoruz acımız büyük. Her şeye rağmen önümüze koyduğumuz hedefe kardeşlik ve dostluk içerisinde ilerlememiz gerekiyor” dedi.

Denizli’de 30 Kasım’da Tavşanlı Linyitspor maçından dönen taraftar grupları arasında Atatürk Stadyumu yakınlarında çıkan silahlı kavgada Fatih Eroğlu (37) ölmüş, 9 kişi yaralanmıştı.