SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Championship ekiplerinden Wigan Athletic, menajer Owen Coyle’un sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

Premier Lig’den geçen sezon düşen ve Championship’te mücadele eden Wigan Athletic’te, ligde üst üste Brighton ve Derby karşısında alınan yenilgilerin ardından menajer Coyle ile yollar ayrıldı. 47 yaşındaki İskoç teknik adam, geçen sezon takımın küme düşmesinin ardından Roberto Martinez’in yerine haziran ayında göreve getirilmişti.

Yeni menajer gelene kadar takımı antrenör Graham Barrow ve Sandy Stewar’ın çalıştıracağı açıklanırken, İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Wigan menajerliği için adayların başında Ian Holloway yer alıyor.

İngiltere Premier Lig takımlarından Fulham da dün menajer Martin Jol’un görevine son vermişti. Londra ekibi, Hollandalı teknik adamın yerine yardımcısı Rene Meulensteen’i takımın başına getirdi.

Premier Lig ve alt liglerde son bir haftada 7 teknik adam işini kaybetti. Portsmouth’da Guy Whittingham, Crawley’de Richie Barker, Bristol City’de Sean O’Driscoll, Barnsley’de David Flitcroft, Fulham’da Martin Jol, Sheffield Wednesday’de Dave Jones ve Wigan Athletic’de de Owen Coyle ile yollar ayrıldı.