SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çok sayıda yaralı ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Emniyet Müdürlüğünden Kim Sveningensen, gözaltına alınan taraftarların kayıt işlemleri yapılıp ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldıklarını söyledi.

Kim Sveningensen, daha maç öncesinde Brondbyli taraftarların sakladıkları bir silah deposunun ele geçirildiğini ve depoda, bıçak, beyzbol sopası, biber spreyi, gaz bombası, havai fişekler, gaz maskeleri, gibi çok sayıda vurucu ve kesici alet ele geçirildiğini söyledi. Kim Sveningensen “Maç öncesi ve sonrasında Bronbyli taraftarlarla, FC Kopenhag taraftarları birbirlerine taşlı sopalı saldırıda bulundular.

Tabi olayların büyümesine izin veremezdik. Saldırılarda kullanılmak üzere ele geçirilen silahlar dışında boya spreyleri de ele geçirdik. Depo sanki savaş deposu gibiydi. Şimdi neyin kime ait olduğunu araştırıyoruz. Gözaltına aldığımız kişiler ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar. Daha sonra mahkemeye çağırılacaklar” dedi. Emniyet Müdürü Mikel Kristiansen de gözaltına alınan bazı taraftarların havai fişek ve silah yasasına muhalefetten yargılanacaklarını belirterek, polisin hareketli bir akşam geçirdiğini söyledi.