SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’nda kulüp başkanı Ali Kahramanlı, takım olarak imkansız denilenleri başarmaya devam edeceklerini söyledi.

Kahramanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarında oynadıkları Samsunspor karşılaşmasında 3-0 geriye düşmelerine rağmen oyundan kopmadıklarını, ikinci yarı maçı 4-2’ye getirip, son dakikalarda buldukları golle maçı 5-4 kazandıklarını anımsattı.

Türk futbolu ve Mersin tarihi için unutulmaz bir maç oynandığını anlatan Kahramanlı, tüm Türkiye’nin Mersin İdmanyurdu’nun “muhteşem geri dönüşünü” konuştuğunu ifade etti.

Kahramanlı, tüm teknik heyeti ve futbolcuları gösterdikleri inanç ve birliktelikten dolayı kutladığını belirterek, şöyle konuştu:

“İlk yarı 3-0 bittiğinde çoğu kişi, maçı kaybettiğimizi düşündü ancak teknik heyet ve futbolcular kazanacağımıza inandı. Çoğu kişi için inanılmaz olanı gerçekleştirdik. Mersin İdmanyurdu imkansız denilenleri başarmaya devam edecek. İyi bir takımız, birlik ve beraberlik içinde hareket ediyoruz. Futbolcular inandı, başardı ve çok iyi bir mesaj verdiler.”

Bu maçın şampiyonluk yolunda dönüm noktası olacağını vurgulayan Kahramanlı, “Herkesin bu takımın yanında olması lazım. Şampiyonluğu Mersin’e getirmek için mücadele ediyoruz ancak bu tek başına olmaz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:31,