SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hentbol Erkekler Süper Ligi ekiplerinden Mersin Hentbol’de, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor maçında 3 oyuncusu sakatlanması kadro sıkıntısını neden oldu.

Sportif Direktör Osman Özoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor karşısında iyi mücadele etmelerine rağmen kaybeden taraf olduklarını söyledi.

Maçın 45. dakikasına kadar oyunun hakimiyetini ellerinde bulundurduklarını ifade eden Özoğlu, “İlk yarıda örnek bir mücadele ortaya koyduk. İkinci yarıda daha çok direnen taraf bizdik. Hakemlerin maçın kırılma anında verdikleri yanlış kararlar bizi mağlubiyete sürükledi. Hakemlerin performansı rakip takımı destekledi. Deplasmandaki önemli maçlarımızdan birini kaybetmek bizi üzdü. Daha dikkatli olmak için elimizden geleni yapacağız. Ankara ekibi bu maçta çok sertti. Bu sertlik bize pahalıya mal oldu ve 3 oyuncumuz sakatlandı” dedi.

Sakatlanmaların kadroda önemli boşluk oluşturduğunu belirten Özoğlu, “Hafta sonu İzmir Büyükşehir Belediye maçının hazırlıklarına başladık. İzmir ekibi ligin önemli ve kuvvetli takımlarından biri. Elimizden geldiğince en iyi şekilde hazırlanıp, evimizde oynayacağımı maçı kazanmak istiyoruz. Kritik anlarda doğru müdahalelerde bulunan taraf olacağız. Son maçta sakatlanan Arapoviç, Ayhan ve Ivica ile sakatlığı devam eden Victor’un tedavileri sürüyor” diye konuştu.