SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi oyundan memnun

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kulüp Başkanı Özcan: "Fenerbahçe gibi güçlü bir rakip karşısında yenilgi almış olsak da biz takımın performansından memnun kaldık"

Güncellenme: 16:40, 02/12/2013
Mersin Büyükşehir Belediyesi oyundan memnun

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kulüp başkanı Mehmet Özcan, Fenerbahçe yenilgisinin üzdüğünü ancak oyuncuların performansının kendilerini umutlandırdığını söyledi.

Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe kadrosunda tecrübeli oyuncular bulundurduğunu, takımlarının ise genç oyunculardan kurulu olduğunu belirtti.

Fenerbahçe karşısında zorlu sınav verdiklerini ifade eden Özcan, “İlk dakikalarda hücum ağırlıklı oyunumuzla öne geçmeyi başardık ancak savunmada verdiğimiz açıkları iyi değerlendiren rakibimiz ilk devreyi önde kapatan taraf oldu. İkinci yarıda ortaya konulan savunma ağırlık oyun bizi oldukça memnun etti. Fenerbahçe gibi güçlü bir rakip karşısında yenilgi almış olsak da biz takımın performansından memnun kaldık. Gelecek maçlar için bize umut veren takımımızı kutluyorum” dedi.

Avrupa Kupası’nda ise deplasmanda Rusya’nın Chevakata Vologda takımıyla karşılaşacaklarını bildiren Özcan, “Bu maçın hazırlıklarına başladık. Fenerbahçe yenilgisini unuttuk, şimdi Rus rakibimizi yenmenin yollarını arıyoruz. Final niteliğindeki maçta galip gelen taraf olacağımıza inancımız tam. Rakip, evinde taraftarının etkisiyle üzerimizde baskı kurmaya çalışacak. Bu baskıyı iyi savunma yaparak boşa çıkaracağız” diye konuştu.