SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki müthiş mücadele geride kaldı ama oynanan futbol ve ortaya konan futbol herkesin hala dilinde…

Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki zorlu 90 dakikada Fenerbahçe uzun süre 10 kişi kalmasına rağmen ortaya koyduğu mücadele ve maçı kazanma hırsı büyük takdir topladı. Raul Meireles’in 30. dakikada oyundan atılmasının ardından ortak düşünce Beşiktaş’ın daha rahat oynayacağı ve maçı kazanacağı şeklindeydi. Ancak Ersun Yanal’ın talebeleri özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında öyle bir futbol sergilediler ki herkesi kendilerine hayran bıraktılar.

Habertürk’ün haberine göre; Sarı-Lacivertliler’in bu müthiş mücadelesine şapka çıkartanlardan biri de Başkan Aziz Yıldırım’dı. FB TV’de karşılaşmayı izleyen başkan Yıldırım’ın maç boyunca heyecandan yerinde duramadığı ve 90 dakikanın bitiş düdüğünde bu heyecanıyla bardakları kırdığı öğrenildi. Takımın oyunundan büyük keyif alan başkan Aziz Yıldırım’ın derbi yorumu ise kısa ve net oldu: Ben artık bu maçtan sonra şampiyon olacağımıza daha çok inandım.