SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex ve Deivid’den altın gol

Brezilya Ligi Serie A'da düşme tehlikesi yaşan Alex de Souza'nın takımı Coritiba, bitime 1 hafta kala kritik bir galibiyet aldı ve çok büyük bir mucize olmazsa ligde kalmayı başardı.

Güncellenme: 08:57, 02/12/2013
Alex ve Deivid’den altın gol

Coritiba, Brezilya Ligi’nin 37. haftasında ligin iddialı ekiplerinden Botafago’yu 2-1 mağlup etti ve ligde kalma yolunda büyük bir adım attı. Fenerbahçe’nin unutulmaz yabancılarından olan Alex geçitiğimiz sezon sarı lacivertli camia ile yollarını ayırarak ülkesine dönmüştü.

Doğduğu bölgenin takımı olan Coritiba sezona fırtına gibi başlayan Alex de Souza ve arkadaşları sonraki haftalarda tam anlamıyla dibe vurmuştu.

GOLLERDE SARI LACİVERT İMZA

Ligin bitimine yaklaştıkça düşme tehlikesini ciddi bir şekilde hissetmeye başlayan Coritiba, Fenerbahçe’de top koşturmuş yıldızları Deivid ve Alex’in birer golü ile kritik bir üç puan aldı.

Alex ve arkadaşların ligin son haftasında hiçbir iddiası bulunmayan Sao Paolo ile karşılaşacak. Coritiba son hafta kazanamasa bile ligde kalma yarışı verdiği rakiplerindeden Vasco Da Gama veya Fluminense’den sadece birisinin puan kaybetmesi yeterli olacak. Bu ekiplerden Vasco Da Gama deplasmanda Libertadores Kupası’na katılmak için kazanmak zorunda olan Atletico Paraniense ile oynayacak.

Fluminense ise bir iddiası bulunmayan Bahia ile karşılaşacak.