SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Futbol Takımı Kaptanı Tomas Sivok, kulübüyle bir yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu ve bu kalan sürede bir şampiyonluk daha yaşamak istediğini söyledi.

Sivok, Beşiktaş Dergisi’nin aralık ayı sayısında yer alan röportajında, hem kendisi hem de takım için başarılı olmak istediğini kaydederek, “Beşiktaş’la bir sezon daha sözleşmem var ve bu kalan sürede mutlaka bir şampiyonluk daha kazanmak istiyorum, buna bütün kalbimle inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı taraftarlara da değinen Sivok, “Taraftarlarımızın ‘sen bizim için çok önemlisin’ demeleri, hem oyuncu hem de kişilik olarak takdir etmeleri beni çok mutlu ediyor. Çünkü benim için önemli olan tek şey bu saygı. Özellikle takım olarak bu sezon iyi gittiğimizi söylediklerinde çok heyecanlanıyorum” diye görüşlerini aktardı.

“SLAVEN’İN VARLIĞI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Tomas Sivok, teknik direktör Slaven Bilic’in oyuncular arasında fark gözetmediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Slaven’in varlığı bizim için çok önemli. Çünkü o oradaysa, karizmasını ortaya koyuyorsa, bunun bambaşka bir etkisi var. Slaven işinizi doğru yapıyorsanız sizi takdir eder, yanlış yaptığınızda adil ve dürüst bir şekilde bunu söyler. Bunu da daima doğru yolla ve oyuncular arasında fark gözetmeksizin yapar. Onun için Manu (Fernandes) da birdir, Mami (Muhammed Demirci) de…

“KAPTANLIK BENİM İÇİN BİR ONUR”

Takım kaptanlığının kendisi için büyük bir onur olduğunu anlatan Sivok, şu ifadeleri kullandı:

Ancak, kaba direktifler veren bir kaptan olmak asla istemem. Birisi bir hata yaptığında onu düzeltmesi için yardımcı olmaya, hoca ile oyuncular arasında köprü olmaya çalışıyorum. Tüm oyuncular şöyle düşünmeli; (Eğer bir sorunum varsa Sivi’ye (Sivok) giderim, o da çözüm bulmak için bana yardımcı olacaktır.)