SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor’da Balıkesirspor’a karşı alınan 1-0’lık mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

Teknik direktör Erkan Sözeri, dün sahalarında oynadıkları Balıkesirspor karşısında beklemedikleri bir yenilgi aldıklarını belirterek, “Bu skor bizleri oldukça üzdü” dedi.

Orduspor’un sahada mücadele eden bir takımın olduğunu ancak gol yollarında sorun yaşadıklarını ifade eden Sözeri, şunları kaydetti:

“Özellikle yabancı oyuncularımız sezon başında daha iyi performans sergiliyorlardı. Fiziksel anlamda biraz daha takıma katkı sağlamaları lazım. Bu anlamda bugünden itibaren gerekli uyarılarımızı yaptık. Gerekli önlemleri de teknik anlamda alacağız. Ancak ortada çok aykırı bir durum yok. Sadece son 3 maçtır talihsiz goller yiyoruz. Bu yüzden puan kayıplarımız oluyor. Yoksa oyun ve mücadele anlamında hiç bir sıkıntımız yok. Ligde çok gol atan bir takım değiliz. Gol yollarında da sorun yaşadığımız bir gerçek. Deplasmanda hiç kaybetmeyen ama iç sahada 3 yenilgi alan bir takımız. Biz her maça bundan önce olduğu gibi bundan sonrada aynı ciddiyet ve kararlılıkla hazırlanacağız. Ama şu da bir gerçek kredimizi tükettik. Artık lige sıfırdan başlıyoruz. Hiç bir zaman heyecanımızı kaybetmeyeceğiz. Burada önemli olan geçici başarısızlıkları el birliği ile üstesinden gelebilmek.”

Sözeri, taraftarın ve camianın kendilerine her konuda güvenmelerini ve desteklemelerini istedi.