SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onur Kıvrak’a dev talip!

Manchester United scout ekibi hazırladığı kaleci raporunda ilk sıraya Trabzonspor’un file bekçisini koydu. United, 6 milyon euroluk teklifle bordo mavililerin kapısını çalacak.

Güncellenme: 10:16, 01/12/2013
Onur Kıvrak’a dev talip!

Performansıyla taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini kazanan Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak ile ilgili Ada'dan büyük bir iddia gündeme geldi. İngilizler, uzun bir süredir kaleyi teslim edecek iyi bir file bekçisi arayışında olan Manchester United'ın Onur'u gündemine aldığını yazdı.

Milliyet’in haberine göre; Premier Lig'in son şampiyonu olan United'ın, Alex Ferguson'un takımdan ayrılmasının ardından oldukça kötü bir sezon geçirdiğine dikkat çekildi. Teknik Direktör David Moyes'un da daha önce itiraf ettiği gibi ocak ayında birçok mevkiye oyuncu takviyesi yapılacağı, kalenin de bu mevkiler arasında yer aldığı belirtildi.

Avrupa çapında kaleci arayışında olan Manchester United scoutlarının, Onur'un performansından etkilendikleri ve United'ın kalesini koruyabilecek kalitede olduğu görüşünde birleştikleri belirtildi. Onur'u raporlarında cesur, güçlü ve atik bir kaleci olarak tanımlayan scout ekibinin listenin başına Türk kaleciyi yazdıkları belirlendi.

Bunun üzerine harekete geçen yönetimin yaklaşık 5 milyon poundluk (6 milyon euro) bir teklifle bordo mavili ekibin kapısını çalmaya karar verdiği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:10:08,