SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Kasımpaşa ile oynanan mücadele sonrasında açıklamalarda bulundu.

İşte Mancini’nin açıklamaları…

“SAHANIN EN KÖTÜSÜ HAKEMLER” “Bugün şu stattaki en önemli değer taraftarlarımızdı. En iyisi taraftarlarımızdı, ama en kötüsü hakemler ve yardımcılardı. İlk yarıda kötü oynayan bir G.Saray var, ama ikinci yarıda iyi oynayan ve galibiyeti hak eden bir G.Saray vardı”

“3 ÖĞÜN DEFANS ÇALIŞMAK LAZIM” “Tabir-i caizse günde 3 öğün defans çalışmak lazım. Sabah, öğle, akşam… Çok kötü bir defans hatası ile yenilen bir gol var. Böyle hayati hatalar yaparsanız galip gelmeniz çok zor. Ne zaman ki bu hataları bitireceğiz, güçlü bir defansa sahip olacağız o zaman kazanacağız”

“ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK” “Burada söylenmesi gereken tamamen çalışmak, çalışmak, çalışmak. 1 haftadır fazla çalışma şansı bulamadık. Ama Galatasaray gibi üst düzey bir takım böyle goller yememeli. Böyle bir lüks yok”

BASIN TOPLANTISI! “İkinci yarı sizin de belirttiğimiz gibi pozisyona giren, galibiyeti hak eden bir G.Saray vardı. Ama defansif mentaliteyi geliştirmemiz gerekiyor. Ofansif açıdan bazen kötü günler olabilir. Önümüzde 4 önemli maç var.”

UMUT NEDEN YEDEK? “3 tane forvetimiz var. 4 günde 2 maç oynayan Umut var. Oyuncularımızın diri kalması için bu karar doğruydu.

MELO İLE SABRİ’NİN TARTIŞMASI “Bu tip konuşmalar keşke daha çok olsa. Bizim en büyük problemlerimizden biri de sahada fazla konuşmamamız. Keşke bu konuşmalar daha fazla olsa. ”

HAKEMLERE BİR ELEŞTİRİ DAHA! “Ne yazık ki orta hakem, yardımcı hakem çizgi hakemi yeterli değildi. Ve bu da ilk kez yaşadığımız bir sıkıntı değil. Deplasmanda maçlarımız iyi yönetilmiyor. İlk kez başımıza gelmedi bu”