SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa ile G.Saray arasında bugün oynanacak kritik karşılaşma öncesinde ev sahibi takım yöneticileri, hakem Hüseyin Göçek konusundaki endişelerini dile getirdi.

Kasımpaşa Başkan Vekili Hilmi Öksüz, Hüseyin Göçek'in geçmişte Galatasaray forması giymesinin herkes tarafından hatırlandığına işaret edip “Merkez Hakem Kurulu'nun ligin kaderini etkileyebilecek bir maça böyle tartışmalı hakemi atamasını büyük bir dikkatsizlik olarak yorumluyorum” ifadelerini kullandı.

‘BAYARSLAN OLAYI HALA HAFIZALARDA' Geçtiğimiz sezon oynanan İstanbul BŞB maçına belediyede görev yapan Volkan Bayarslan'ın atanmasını hala unutamadıklarını dile getiren Öksüz, “MHK atama konusunda çok hassas davranmalıydı. Bayarslan olayı hala hafızalardan silinmemişken, bizim maçımıza daha önce G.Saray forması giyen bir hakemin atanması, umarım sıkıntı yaratmaz” diye konuştu.

‘BU ATAMA HAKEMİ DE ZOR DURUMDA BIRAKMIŞTIR' Ligde artık her maçın büyük bir önem kazandığını belirten Öksüz, yaşadıkları bu sıkıntılara rağmen MHK'ya güvendiklerini söyledi. Öksüz, “Umarım bu güvenimiz boşa çıkmaz. Ama ne olursa olsun bu atama bir hatadır. Dünyanın her yerinde de hata olarak kabul edilir. Bu, hakemi de zor durumda bırakabilecek bir atamadır. Kasımpaşa olarak her zaman sessiz ve vakur bir duruşumuz var. Sadece işimize bakıyoruz. Ancak bu sessizliğimiz yanlış anlaşılmamalı. Kulübümüzün hakları için sonuna kadar mücadele edeceğimizi ve hiçbir şeyin peşini bırakmayacağımızı herkesin bilmesi gerekir” açıklamasını yaptı.

‘TEK İSTEDİĞİMİZ ADİL YÖNETİM’ Hakemlerin her zaman yanında olduklarını kaydeden Kasımpaşa Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, beklentilerini de şöyle sıraladı: “Elbette her insan gibi onlar da hata yapabilir. Bunun her zaman bilincindeyiz. Ve bunu anlayışla karşılıyoruz. Bizi rahatsız eden dikkatsizce ve düşünülmeden yapılan atamalar. O yüzden ‘aman dikkat' diyoruz. Umarım sayın Hüseyin Göçek bizi yanıltmaz, tamamen tarafsız ve gördüğünü çalan bir hakem olarak maçı yönetir. Bizim tek istediğimiz adil olunmasıdır. Başka hiçbir şey istemiyoruz. Çok güvendiğimiz MHK'nin de bir daha böyle hatalar yapmayacağını düşünüyoruz.”