SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol basını, Real Madrid’in, La Liga’nın 15. haftasında Real Valladolid’i 4-0 yendiği maçta, Cristiano Ronaldo’nun yokluğunda “hat-trick” yapan Gareth Bale için “Galler Prensi” ve “Gollerin Prensi” yakıştırmalarını yaptı.

AS gazetesi, Real Madrid formasıyla ilk “hat-trick”ini yapan Bale’i “Galler Prensi” olarak niteleyerek, “Bir kafa, bir sol ayak ve bir sağ ayak. Hat-trick’e imza attı ve Benzema’ya asist yaptı. Bale, Madrid’in büyük gecesini taçlandırdı. Ronaldosuz, sahanın adamı oldu” ifadelerini kullandı.

“Tam bir makine” başlığını atan Marca gazetesi, “Gollerin Prensi” dediği 24 yaşındaki Bale hakkında “Ronaldo’nun rolünü aldı ve Bernabeu’da hat-trick yaptı. Form tutmaya başladı ve her geçen gün onu durdurmak daha zorlaşıyor” değerlendirmesinde bulundu.

El Pais gazetesi de “Çok fazla Bale” başlığı altında “Orkestravari bir futbol oynamadı ama gollerini attı ve bir de asist yaptı. Hiç de az değil! Maçın her dakikasında göz kamaştırdı denilemez ama her maç iz bırakıyor” ifadelerine yer verdi.

Bu arada İspanyol basınının, 3 gol ve bir asistle oynayan Bale’den daha çok Xabi Alonso ve Isco’yu sahanın en iyisi olarak göstermesi de dikkati çekti.

Yayınlanma Tarihi:14:01,