SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Polonyalı eski futbolcusu Roman Kosecki, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı Juventus maçıyla ilgili, “Galatasaray için zor bir karşılaşma olacak ama bu maçı kazanacağını tahmin ediyorum” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesindeki Parlamenterler Spor Kulübü Derneği Başkanlığınca Zeytinköy Yüzüncü Yıl Tesisleri’nde düzenlenen Parlamanterler Arası Futbol Turnuvası’na katılan Kosecki, turnuva sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray’da 1990-1992 yıllarında forma giyen 47 yaşındaki Roman Kosecki, güzel ve eğlenceli bir turnuva geçirdiklerini söyledi.

Şampiyon oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Kosecki, “Sonuç önemli değil, önemli olan dostlarımızla buluşmaktı. Eski takım arkadaşım Hakan Şükür olmayınca Türkiye zayıf kaldı. Hakan Şükür’e karşı da oynadığım için mutluyum. Kendisi benim iyi bir dostumdur. TBMM’yi Polonya’ya davet etmeyi düşünüyoruz” dedi.

Kosecki, bir gazetecinin, “Türk futbolunu ve Galatasaray’ı takip ediyor musunuz” sorusu üzerine, daha önce Galatasaray’da, Ali Sami Yen Stadı’nda futbol oynadığını hatırlattı.

Bugün Galatasaray’ın yeni ve güzel stadyumu bulunduğunu dile getiren Kosecki, “Drogba gibi yıldızları var. Galatasaray’ın şampiyon olmasını istiyorum. Oğlum Jacop, Legia Warzsawa takımında oynuyor, onun da ileride Galatasaray’da oynamasını istiyorum” diye konuştu.

“Galatasaray, Juventus’u yenebilir”

“Galatasaray, Juventus karşılaşması ne olur” sorusunu ise Kosecki, “Galatasaray için zor bir karşılaşma olacak ama maçı kazanacağını tahmin ediyorum. Galatasaray’a şans diliyorum”

Yayınlanma Tarihi:18:30,