SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursasporlu bir grup taraftar, yeni bir yönetim kurulu seçilebilmesi amacıyla “olağanüstü kongre” için imza kampanyası başlattı.

Atatürk Stadı önünde toplanan taraftarlar adına açıklama yapan ”Teksas” diye adlandırılan taraftar grubunun lideri Selim Kurtulan, Erkan Körüstan başkanlığındaki yönetim kurulunun icraatlarından memnun olmadıklarını söyledi.

Yönetimin Atatürk Stadı’nda 2 kez istifaya davet edildiğini belirten Kurtulan, şunları kaydetti:

“Kendilerine 2 kez ‘istifa’ dendi. Bütün stat dedi, biz demedik. Yönetim kurulundan memnun değiliz. Biz de bunu kongreye taşımak istiyoruz. Biz isteriz ki kulübü iyi yönetsinler, ‘büyük başkan’ diye bağıralım. Ama ne yazık ki bu kulüp iyi idare edilmiyor. Bütün Bursa, bütün Bursaspor taraftarları memnun değil. Biz de kongre üyesi arkadaşlarımızla toplandık, 700 tane imzayı toplayacağız, kulübümüze teslim edeceğiz. Ondan sonra kongre yapılacak. Millet bize soruyor, ‘başkan adayınız var mı?’ diye. O benim sorunum değil. 3 milyonluk şehirden bir başkan adayı çıkaramıyorsak kulübü kapatalım o zaman.”

İmza kampanyasına destek veren Zuhal Dalkılıç ise kulübün kongre üyesi olduğunu, 1971 yılından beri Bursaspor’u yakından takip ettiğini söyleyerek, “Transfer sezonunda yönetime, kulübe transfer yaptılar ama takıma transferi ertelediler. Şampiyonluktan gelen paralarla takımda gençleşme çalışmaları başladı. Ancak son dönemde Bursaspor, ’emekliler takımı’ oldu. Biz tabelaya göre değil, kulübün gidişatını iyi bulmadığımız için kongre talep ediyoruz” diye konuştu.