SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de sahasında Kayseri Erciyesspor’u 3-1 yenen Trabzonspor’un teknik direktörü Mustafa Akçay, maçı başından sonuna kadar istediklerini söyledi.

Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Kayseri Erciyesspor karşısında iyi oynadıklarını düşündüklerini belirterek, “Ama karşımızda da son dönemlerde yükselişte olan, kadro istikrarı yaşayan Kayseri Erciyesspor vardı. Onlar da zaman zaman oyuna egemen olmasına karşın genel olarak maçı başından sonuna kadar istedik. Oyun boyunca kompakt yapıyı sürdürdük” dedi.

Bu sezon 20’den fazla maç oynadıklarını ifade eden Akçay, “Oyuncu arkadaşlarımın özverisini de toplumla paylaşmalıyım. İyi bir devamlılık gösteriyorlar. O bakımdan ele aldığımızda bu maçı Eskişehirspor ve Avrupa Ligi’ndeki galibiyetlerimiz üzerine kazanmış olmamız bize ayrıca özgüven kattı. Deplasman karnemizin iyi olmadığını kabul etmeliyiz. Bu performansımızı umarım deplasmanlarda da gösteririz” diye konuştu.

Akçay, bir gazetecinin Olcan Adın’ın attığı goller sonrası fazla sevinç yaşamamasına ilişkin soru üzerine, “Olcan çok karakterli bir oyuncu. Rakibe gösterdiği saygının ifadesi olarak düşünüyorum. Olcan, bir sorun yaratacak karakterde bir oyuncu değil, arkadaşlarıyla bizimle çok uyumlu. Sanıyorum rakibe saygısından dolayı çok fazla aşırıya kaçmadan sevinebilir. Kendisine böyle bir soruyu da sormadım açıkçası” ifadelerini kullandı.