SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Betofan Taraftar Akademisi’nin Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarlarına yönelik hazırladığı proje kapsamındaki “seyirci şiddeti” konulu eğitimlerin ilki, bir grup Ankaragücü taraftarına verildi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Sosyal Tesisleri’nde, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans eğitmenlerinden Mustafa Erdoğan’ın verdiği eğitime, 17 Ankaragücü taraftarı katıldı.

Tam gün sürecek eğitimde kursiyerler, kendini tanıma, kişisel gelişim, sosyal farkındalık ve aidiyet konularında eğitiliyor.

Proje koordinatörü Yoel Özaydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, taraftarlara, başta futbol olmak üzere spor müsabakalarında yaşanan şiddet üzerinden farkındalık kazandırmak ve bu sorunlara beraber çözüm üretmek amacıyla projeyi başlattıklarını belirtti.

Taraftarların, kulüplerine karşı çok güçlü aidiyet duygusu hissettiklerine dikkati çeken Özaydın, “Biz, yanlış kurgulanmış bu aidiyet duygusunu daha da güçlendirip pozitif bir hale sokmayı amaçlıyoruz” dedi.

Projeyle gelecek yıl mayıs ayına kadar yaklaşık 400 Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarına ulaşmayı planladıklarını ifade eden Özaydın, “Taraftarlar, burada sadece tribünde değil, mesleki ve sosyal hayatlarında da kullanabilecekleri beceriler kazanıyor” diye konuştu.

Eğitimlerine, gelecek yıl mart ayında Antalya ve Eskişehir’de de başlamayı düşündüklerini belirten Özaydın, sponsorlar buldukları takdirde, projelerini eylül ayından sonra tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:14:44,