SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jawai’den büyük jest

Galatasaray’a bu yıl transfer olan ancak sakatlık nedeniyle sezonu kapatmak zorunda kalan Jawai, kulübün kapısını çaldı, 250 bin dolarlık alacağından vazgeçerek kontratını feshedebileceğini aktardı.

Güncellenme: 11:05, 17/07/2014
Jawai’den büyük jest

Sezonun en şanssız takımı Galatasaray Liv Hospital'ın sezon başında Barcelona'dan transfer ettiği ancak İstanbul'daki Olympiakos maçında yaşadığı sakatlık sonrasında sezonu kapatmak zorunda kalan Nathan Jawai, sarı-kırmızılı kulüp için önemli bir fedakarlıkta bulundu.

Milliyet’te yer alan habere göre; Sarı kırmızılı ekiple iki yıllık sözleşme yapan Avustralyalı oyuncu, ikinci sene kontratını karşılıklı feshetmesi durumunda bile hakkı olan 250 bin dolarlık ücretten vazgeçebileceğini söyledi. Şanssızlıklar nedeniyle Galatasaray'a hiç faydası olamadığını, sakatlığı sırasında kendisine çok ilgili davranıldığını ve gösterilen yakınlık karşısında mahcup olduğunu söyleyen dev oyuncu, tedavisine ülkesinde devam etmeyi, ancak iyileştiğinde ilk hakkın yine Galatasaray'da olması koşuluyla kontratını feshedebileceğini belirtti.

Galatasaray Basketbol Şubesi yetkililerinin de bu jest karşısında mutlu oldukları, ancak henüz karar vermedikleri ve farklı seçeneklerin de görüşüldüğü öğrenildi. Ancak Galatasaray, Jawai'nin teklifini kabul ederse, yıldız oyuncuya bu yıl sonuna kadar ödenmesi gereken 300 bin doları vererek, gelecek sezonki kontratını bedelsiz feshedebilecek.

Yayınlanma Tarihi:10:45,