SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Augsburg’da forma giyen Halil Altıntop, bugün oynanan Hertha Berlin karşılaşmasıyla ligde en fazla maçta forma giyen Türk futbolcu oldu.

Almanya’da 1992 yılında Schwarz-Weiß Gelsenkirchen-Süd kulübünde futbola başlayan ve halen FC Augsburg’da forma giyen Halil Altıntop, bugünkü Hertha Berlin karşılaşmasıyla Bundesliga’da 250. maçını tamamladı. Altıntop, böylece Bundesliga’da en fazla maçta forma giyen Türk futbolcu oldu.

Daha önce, 2011 yılına kadar Bundesliga’da Bochum, Bayer Leverkusen ve Hertha Berlin kulüplerinde forma giyen Yıldıray Baştürk, 249 maçla Bundesliga’da en fazla forma giyen Türk oyuncu rekorunu elinde bulunduruyordu.

Halil Altıntop, FC Augsburg öncesinde Kaiserslautern, Schalke ve Eintracht Frankfurt kulüplerinde, 2011-2013’e yıllarında da Trabzonspor’da oynamış,2013 sezonunun sonunda ise Alman 1. Futbol Ligi takımlarından FC Augsburg ile sözleşme imzalamıştı. Halil Altıntop’un ikiz kardeşi Hamit Altıntop ise 2012’den beri Galatasaray’da forma giyiyor.