SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan Çakır’a sert eleştiri

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe ile oynadıkları ve 3-3 sona eren derbi mücadelesi sonrasında Kanaltürk'e açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:40, 30/11/2013
Fikret Orman’dan Çakır’a sert eleştiri

Kadıköy’deki oyunlarını eleştiren Orman, “Maç başlamadan önce baksaydık, Saraçoğlu’ndaki 3-3’lük skor benim için değil ama kamuoyu açısından kabul edilebilir görünürdü. Maçın içerisine baktığımız zaman, 25. dakikada 10 kişi kalmış bir rakip, devreye 3-2 önde gitmiş bir takım var. Benim için bu konular teknik adamların yapması gereken durumlardır. Ben bunları futbol direktörümüzle konuşurum. Bir tek şeyden rahatsızlığımız söyleyeyim. Beşiktaş’ın her yerde Beşiktaş gibi oynaması lazım. Bu konuda rahatsızım” diye konuştu.

“İYİ ŞEKİLDE AĞIRLANDIK”

Fenerbahçe yöneticilerinin Şükrü Saraçoğlu’nda kendilerini iyi ağırladığını söyleyen Beşiktaş Başkanı, “Bugün Fenerbahçe Stadı’nda iyi bir şekilde ağırlandık. F.Bahçeli yöneticileri, taraftarı kulübümüze karşı, bir taşkınlık görmedik. Gayet güzel bizleri ağırladılar. Bizim rekabetimiz sahada. Onun dışındakiler dostluktur.” ifadelerini kullandı.

“ORGANİZE HAREKET Mİ VAR”

Mahmut Uslu’nun Beşiktaş’ı suçlayan sözlerini yorumlayan yönetici, “Mahmut bey tanıdığımız sevdiğimiz bir kişidir. Maç sonlarında biz yöneticiler maçın alevli haliyle bazı açıklamalar yapıyoruz. Bir gün sonra olsa daha iyi olacak açıklamalar yapılıyor. Bir paraşütlü havai fişek olduğu söyleniyor. Amasya’dan gelmiş. Ne demem lazım, biz mi onu yolladık. Bir F.Bahçe maçında organize hareket mi var? Dün de söyledim, çok bir şey söylemek istemem. Maalesef ki, hiç hakemlerle ilgili konuşmam ama bizim açımızdan da hiç memnun olmadığımız aşikar. Maç oynanmıştır ve bitmiştir. Kavgasız, gürültüsüz sakatlık yaşanmadan. Derbilerin hepsinin kendine özgü hikayesi vardır. Beşiktaş bu maçı kapattı. Kupa ve Sivas maçına konsantre olmamız lazım. Önümüze bakacağız.” dedi.

CÜNEYT ÇAKIR’A ELEŞTİRİ!..

Cüneyt Çakır’ın mücadelenin ikinci yarısında ortaya koyduğu yönetimi eleştiren Fikret Orman, “Hakem ikinci yarı maç başladıktan sonra maçı 10’a 10 bitirebilmek isteğine girdi. Yoksa bizim oyuncumuz atılmaz ve Emenike de kırmızı kart görür ve rakip 9 kişi kalırdı. Yapacak bir şey yok.” sözleri ile konuşmasını noktaladı.

Sporx