SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İl Güvenlik Kurulu kararına göre derbi maçlarda deplasman taraftarına uygulanan yasak gereği bu karşılaşmaya Fenerbahçeli taraftarlar alınmıyor. Burhan Felek Voleybol Salonu’ndaki karşılaşma öncesi Galatasaraylı taraftarlarla polis arasında gerginlik yaşandı. Maç öncesi yaşanan bu gerginlik neticesinde 2 taraftar polis tarafından gözaltına alındı. Salon dışındaki olaylarda polis gaz bombası kullanırken Burhan Felek Voleybol Salonu’nun camları kırıldı.

Maç başladıktan sonra gerginlik bu sefer salonda sürdü. Maçın başlamasından kısa süre sonra hakemler maçı durdurarak Galatasaray kaptanını yanına çağırdı ve küfürlü tezahürat nedeniyle uyarıda bulundu. Kaptan ve kenar yönetiminin taraftarları sükunete çağırması sonrasında maç tekrar başladı. Ancak kısa süre sonra taraftarların kötü tezahüratı sonrasında hakem bir kez daha Galatasaray kaptanını yanına çağırdı ve aynı uyarıyı tekrarladı. 2. uyarıdan sonra başlayan maçta değişen bir şey olmayınca ilk sette Fenerbahçe 8-4 öndeyken hakemler sahayı terk ederek soyunma odasına gitti.

Hakemler soyunma odasına giderken koridorda hakemlerle konuşan Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Cibara, karşılaşmanın başhakemi Erdal Akıncı’ya taraftarlar konuşulduğunu bir daha kötü tezahüratta bulunulmayacağının garantisini verdi. Bu esnada polislerin de bazı taraftarları tribün dışına çıkarttığı görüldü. Galatasaray’ın verdiği garanti sonrasında hakemler tekrar salona geldiler ve derbi 35 dakika sonra tekrar başladı.

Galatasaray kurallar gereği, hakemin 1. uyarısıyla 2 bin 500, 2. uyarısıyla 5 bin ve 3. uyarısıyla 10 bin TL olmak üzere toplamda 17 bin 500 TL cezaya da çarptırılacak.

DERBİ TATİL EDİLDİ

Karşılaşmanın 3. setinde yeniden küfürlü tezahüratların artması üzerine hakemler soyunma odasına gitti ve çıkan olaylar nedeniyle müsabakanın tatil edilmesine karar verildi.

 

 

Yayınlanma Tarihi:18:18,