SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

THY Avrupa Ligi C Grubu’nda, Olympiakos ile Galatasaray Liv Hospital maçının bitimine 5 dakika kala oyuncular arasında çıkan kavga, Yunan medyasında geniş yer buldu.

Onsport internet sitesi, ”Barış ve Dostluk Stadı’nda yumruklar konuştu” başlığıyla verdiği haberinde, Galatasaraylı oyuncu Mensah Bonsu ile Olympiakoslu oyuncular Mirza Begiç ve Yorgos Printezis’in ceza almalarının kaçınılmaz olduğunu yazdı.

Maçın bitmesine çok az süre kalmışken yaşananların, stadın adını lekelediğini vurgulayan Sport24 internet sitesindeki haberde de “Yunan ekibinin tecrübeli oyuncusu Spanoulis’in müdahalesi olmasaydı, Olympiakoslu taraftarların stada girmesi durdurulamayacaktı” ifadesi yer aldı.

Ta Nea gazetesi, ”Seyirciler tek biletle hem basketbol hem de boks maçı izledi” başlığını attığı haberinde, Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman’ın ”Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Biz oyuncumuzu ağır bir şekilde cezalandıracağız ve inanıyorum ki Olympiakos da aynı şekilde oyuncusunu cezalandıracak” ifadelerine yer verildi.

“Statta Rocky eksikti” başlığını atan Ethnos gazetesinin haberinde ise Ataman’ın, “Oyuncumuzu ağır bir şekilde cezalandıracağız” ifadelerinin az ve öz olduğu belirtildi.