SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Avrupa Ligi’nde Fransa’nın Strasbourg ekibini 88-65 yenen Anadolu Efes’te başantrenör Oktay Mahmuti, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına katılan Mahmuti, karşılaşmanın büyük bölümünde iyi basketbol oynadıklarını anlatarak, “Üçüncü çeyreğin ortalarında farkı 30 sayılara kadar çıkardık. Ritimden düştüğümüzde fark biraz azaldı. Ancak neticede önemli bir galibiyet elde ettik. Diğer maçlara göre daha fazla seyirci desteğiyle oynadık. Umarım bizim için çok önemli olan Brose Baskets maçında da bizimle beraber olurlar ve biz de Top 16 turuna emin bir şekilde ilerleriz” diye konuştu.

Strasbourg Başantrenörü Vincent Collet ise maça kötü başladıklarını dile getirerek, “Anadolu Efes maça çok iyi hazırlanmıştı. Bunu da sahada gördük. İlk yarıda çok kolay sayılar bulmasına izin verdik. Daha sonra geriye dönmeye çalışsak da başaramadık. Fark sürekli yüksekti. Anadolu Efes gayet üstün oynadı. Kazandıkları için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı