SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

THY Avrupa Ligi C Grubu’nda Yunan ekibi Olympiakos ile Galatasaray Liv Hospital arasında dün akşam yapılan maçta oyuncular arasında çıkan kavgaya karışan Olympiakos’un Bosna Hersek doğumlu Sloven oyuncusu Mirza Begic, yaşanan olaylarda suçlu olmadığını savundu.

Açıklama yapan Begic, “Galatasaray maçında yaşananlarda suçlu değilim. Maçta yaşananların görüntüsü var ve herkes kimin suçlu olduğunu görebilir, ben miyim yoksa Mensah-Bonsu mu? Bununla ilgili başka bir şey de söylemek istemiyorum ve tekrarlıyorum, ortada her şeyi gösteren bir görüntü var” dedi.

Mirza Begic’in menajeri Enes Trnovcevic de Begic’in suçlu olmadığını, Mensah-Bonsu’nun, Slovenyalı oyuncu tepki vermeden önce dirseğiyle yüzünü darbettiğini savundu. Trnovcevic, yaşanan olayın bir an önce unutulması gerektiğini de dile getirdi.

MAÇTAKİ KAVGA

Pire’deki Barış ve Dostluk Salonu’nda dün akşam oynanan maçın son çeyreğinde gelişen bir pozisyon sonrasında Olympiakoslu Mirza Begic ile Galatasaray Liv Hospital’dan Pops Mensah-Bonsu yumruk yumruğa kavga etti.

Ribaunt için ikili mücadeleye giren iki sporcu bir anda birbirleriyle yumruklaşmaya başladı. İki oyuncunun kavgasını, araya giren diğer oyuncular engelledi.

Kavga, maçın bitimine 5 dakika kala çıkarken, tribünlerdeki taraftarlar da sahaya girmeye çalıştı. Güvenlik güçleri taraftarların sahaya girmesini engelledi ve büyük olayların önüne geçti. Bunun üzerine taraftarlar oyun alanına çeşitli cisimler attı. Yunan ekibinin tecrübeli oyuncusu Spanoulis, mikrofonla taraftarların sakinleşmesi için uyarılar yaptı.

Olaylar sonrasında hakemler, sarı-kırmızılı takımdan Mensah-Bonsu’yu, Yunan ekibinden ise Begic ile Printezis’i diskalifiye etti.

Karşılaşmayı, son 2 yılın Avrupa Ligi şampiyonu Olympiakos 72-54’lük skorla kazandı.

 

Yayınlanma Tarihi:12:47,