SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, külübün resmi televizyonunda açıklamalarda bulundu.

Başkan Orman’ın yapmış olduğu çarpıcı açıklamalardan satırbaşları şöyle;

“Medyada gerçeği yansıtmayan kontrol edilmeden kamuoyuna açıklanan yalan haberler var. Her yalan habere cevap veremiyoruz. Taraftarlarımız bu haberlerden etkileniyor. 5 aydır bunlar birikti, bunlara cevap vermek için buradayım.”

SPORDA ŞİDDET

“Dünyada holiganizm olayları oluyor. Bunları önleme yolları belli. Spor topluma kötü gözükmeye başladı. Bunların engellenmesi için birkaç yöntem var. Statlar yenileniyor ve güvenlik teknolojisi yükseltiliyor. E-bilet uygulamasının gelmesiyle bu olayların yaşanmayacağını düşünüyorum. Tüm maçlara gidiyorum. Orada taraftarların gösterdiği ilgiden mutluluk duyuyorum. Emniyet müsade ettiği sürece herkes maça gelebilmeli. Spor Güvenlik Kurulu toplantısında taraftarların maçlara gidebilmeleri yönünde oy kullandık diğer kulüpler red oyu kullandı.””

SPONSORLUKLAR

“Futbol Takımımız'ın göğüs sponsoru önümüzdeki yıldan itibaren Vodafone olacak. Sırt reklamı olarak Beko ile anlaştık. Hentbol Takımımız için Aygaz ile 2 yıllık bir anlaşma yapacağız. Voleybol Takımlarımız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Futbol Takımımız'ın sponsorluk kazancı beş milyon dolarken stadımızın inşaatının tamamlanmasıyla bu rakamın 20 milyon dolar olacağını öngörüyoruz.”

FUTBOL YÖNETİMİ

“Sporda kurumsallaşmaya önem veriyoruz. Her şeyin bir anda olmasını bekleyemeyiz. Futbol Genel Direktörümüz Önder Özen için zamanla bu sistemi rayına oturtacaktır. Futbol yönetiminde zaman içinde hatalarımız olabilir. Ekip olmak zaman alır. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla Önder Özen'e güveniyorum.”

FERNANDES VE ALMEIDA

“Almeida'nın bonservis ücreti yapılan anlaşmaya göre alırken değil sözleşmesi biterken ödenecek. Yani Almeida kalsa da gitse de bonservis ücreti fon şriketine ödenecek. Almeida kalmak istediğini söyledi. Sahada mücadele eden az sakatlanan bir Almeida ile sözleşme imzalamak istiyoruz dedik. Sözleşmesinde garanti paranın bir kısmını maç başı olarak değiştirmek istediğimizi söyledik. Bizim oyuncuyu istememiz gibi oyuncunun da bizi istemesi lazım. Biz prensiplerimizi ortaya koyuyoruz. Beşiktaş'ta kalmak oyuncu için avantajdır. Oyuncu bunu gidince anlıyor maalesef.”

“Fernandes sözleşme yenilemek istediğini söyledi. Görüşmelere başladık ama şu ana kadar bir sonuç alamadık ve şu anda dondurduk görüşmeleri. Gidişatı görelim, görüşmelere yeniden başlarız. İkisi içinde umutluyum. Beşiktaş'ın menfaatleri önemlidir. İki oyuncunun da devre arası ve sezon sonu alternatifleri mevcut.”

‘DÜŞMANI DIŞARIDA ARAMASINLAR’

Bazı kişilerin farklı mecralarda yalan üzerine haberler yaptığını vurgulayan Orman, “Yıldırım Demirören döneminde sanki yoklarmış gibi, her gün yalan üzerinden tehditlerle para kazanmalar olmuş. Benim olduğum dönemde devam edemiyorlar. Elinde bir şeyi olan çıkıp ispat edecek. Taraftarlar bunlarla ilgilenmiyor. Futbol takımının başarısı, sistem, yapılanma ve kulübün borcu ile ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

Özellikle stat konusundaki iddialara sert yanıt veren Fikret Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Stat konusunda hep yalan ve olumsuzluk üzerine kuruyorlar. 2007’den beri bu stadın temelini attılar. Her 19 Mayıs’ta stadı açtılar. ‘Yıkılamaz’ dediler yıktık. Hep negatiflik üzerine gidiyorlar. Bu beni rahatsız ediyor. Tüm yöneticiler mücadele ediyor. Bunlara muhatap olmak ayıp. Söyleyenleri Allah’a havale ediyorum. Bunları deşifre etmeye başlayacağım. Bazılarının işi gücü Beşiktaş’a karşı iş yapmak. Seçimde çoğu karşımda aday olmuş kişiler. Transferler yaptılar. ‘Getirin alacağım’ dedim. Bir kişi gelmedi. Beşiktaş’ın stadının parasızlıktan durduğunu, oyuncuların parasını almadığını duyuyor musunuz? Düşmanı dışarıda aramasınlar. Bunlar bir avuç zaten.”

‘ARKADAN ATEŞ ETMEK İÇİN PUSUYA YATARLAR’

Orman, özellikle ikinci başkan Ahmet Nur Çebi’nin kendisinin altını oymaya çalıştığı yönündeki iddiaya yanıt vererek, “Seçim döneminde aday olanlar Ahmet Nur Çebi’ye başkanlık teklif ettiler. O zaman olabilirdi. Ama kendisi ‘Ben Orman ile geldim. O başkan olduğu sürece devam edeceğiz’ demiştir” dedi.

Şark kültüründe düellonun olmadığını vurgulayan Fikret Orman, “Arkadan ateş etmek için pusuya yatarlar. Ben kaçak mıyım, hırsız mıyım? Neyim de bana şantaj yapılacak? Ancak namustan yoksun kişiler böyle konuşur. Maalesef icraat yaparken bunların dedikodularıyla uğraşıyoruz. Kimin neyi varsa dökmeyen müfteridir” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:00:29,