SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex kariyerinin sonunda…

Başarılı bir sezon geçiren Alex de Souza’nın, takımı Coritiba’nın küme düşmesi durumunda kariyerinin sonunda hak etmediği bir sonla karşılaşacağı belirtildi.

Güncellenme: 08:47, 29/11/2013
Alex kariyerinin sonunda…

Brezilya 1. Ligi'nde artık sezonun sonuna yaklaşılırken, Coritba'nın küme düşüp düşmeyeceği merakla bekleniyor. Eski Fenerbahçeli Alex'in kaptanlığını yaptığı yeşil beyazlı ekip, son iki haftaya girilirken, sondan dördüncü sırada ve düşme potasında bulunuyor.

Coritiba'nın ligdeki durumunu masaya yatıran Brezilya basını, konuyla ilgili Alex de Souza'yı öne çıkardığı haberlerinde, takımın küme düşmesi durumunda, yıldız futbolcunun kariyerinde bir ilki yaşayacağını ve ilk kez formasını giydiği bir takımın küme düşeceğini belirtti. Alex'in ülkeye geri dönüş yapmasının ardından eski takımıyla eyalet liginde şampiyonluk yaşadığı hatırlatıldı.

Oynadığı futbolla başarılı bir performans sergilediği belirtilen oyuncunun ikinci lige düşmeyi hak etmediği vurgulanırken, sakatlıklara ve fiziksel sorunlara rağmen takıma maksimum katkı verdiğine dikkat çekildi. Ligde 11 gol ve 3 asistle oynayan oyuncunun takımının kümede kalmak için son iki maçından dört puan alması gerekeceği değerlendirmesi yapıldı. Coritiba son karşılaşmalarını Botafogo ve Sao Paulo ile yapacak.

Milliyet