SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Benim için teknik direktör diyorlar ama ben teknik direktör değil; Gaziantepspor futbol direktörüyüm…” bu sözler Sergen Yalçın’a ait…

NTV Spor’a açıklamalarda bulunan Yalçın, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Zor şartlar altında görev yaptıklarını belirten Yalçın, “Üzerime giydiğimiz gömlek kolay ve ucuz değil. Şartların çok zor olduğunu biliyoruz. Mevcut durumun hepsini bilerek kabul ettik. Başladığımız günden beri bir şeyler yapmak istiyoruz. Çok kaliteli bir oyuncu grubu var ve ümit ediyorum ki Gaziantepspor’u olmak istediği yere getireceğiz” dedi.

“HEDEFİMİZ 19-20 PUAN”

“Puan olarak iyi durumda değiliz” diyen Yalçın, “İlk yarı bitimine az bir süre kaldı. Ligdeki her müsabaka zor. Her maça aynı şekilde hazırlanıyoruz. Hedefimiz 19 ya da 20 puanla ilk yarıyı bitirmek. Bu periyotta bu puanlar bizim için yeterli gibi gözüküyor” dedi.

“BENİM SOYUNMA ODAMA BENİM HARİCİMDE KİMSE GİREMEZ”

Geçen hafta elde edilen galibiyetin moral verdiğini söyleyen teknik direktör, basında çıkan iddialarla ilgili, “Maçtan sonra basına göz atma imkanım oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in soyunma odasına indiği, oyuncularla görüştüğü ve takıma prim söylediği şeklinde her tarafta yazılar çıktı. Oyuncularımın galibiyetine ve özverisine kesinlikle gölge düşürmek istemiyorum, kimse de gölge düşüremez. Sayın bakan kesinlikle soyunma odasına girmemiştir. Oyuncularla hiçbir teması olmamıştır. Takıma da herhangi bir prim açıklamamıştır. Bunların hepsi bir şehir efsanesidir. Sayın bakan, devre arasında başkanla beraber devre arasında içeriye geldi ve benim kendi odamda görüşme imkanım oldu. Sayın bakan bana hayırlı olsun için geldiğini söyledi ve ardından protokole geri döndü. Stattaki oyuncuların soyunma odasıyla benim soyunma odam aynı değil. Zor bir süreç yaşıyoruz, sıkıntılı bir dönemdeyiz, bir şeyleri ispat etmeye çalışıyoruz. Bu tip senaryolara ihtiyacımız yok. Benim soyunma odama benim haricimde kimse giremez” diye konuştu.

“Bütün şehir oyuncularına destek vermek için her şeyi yapıyor” diyen Sergen Yalçın, “Mevcut sorunlar var, basında sürekli çıkıyor. Bu sorunların artık haber değeri yok, her gün yazılıyor. Herkesin bildiği sorunlar, bu sorunlar sadece Gaziantepspor’un değil birçok takımın sorunları… Neden bizim üzerimizden oynandığını çok merak ediyorum. Bir kriz dönemi olduğu gerçek, bu krizi idare etmek için çalışıyoruz. Ekip olarak hepsini aşacağız” ifadelerini kullandı.

“BELGEYE İHTİYACIM YOK”

Belgeye ihtiyacı olmadığını belirten Yalçın, “Benim için teknik direktör diyorlar ama ben teknik direktör değil, futbol direktörüyüm. Belgeyle ilgili çok spekülasyon oluyor, benim belgeye ihtiyacım yok. Benim gibi ligde çalışan birçok değerli arkadaşım var. Bu konular çok gereksiz konular, biz işimize kilitlendik. Zor bir iş, bu işin altından kalkacağımız için bu işi kabul ettik. İnşallah yanılmış olmayız” dedi.