SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde teknik direktör Tolunay Kafkas yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından teknik çalışma yaptı.

Yaklaşık 2 saat süren antrenmana sakatlığı süren Lomana Tresor Lualua ve Hakan Özmert katılmazken İlhan Parlak, Furkan Özçal ve kaleci Waterman takımdan ayrı koştu.

Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta sonu ligin iyi takımlarından Eskişehirspor ile deplasmanda zorlu maç oynayacaklarını söyledi.

Rakiplerinin oynadığı futbol, teknik ekip ve taraftarlarıyla önemli takımlardan olduğunu anlatan Kafkas, şöyle konuştu:

“Biz de puan almak istiyoruz. İyi oynayacağımızdan kuşkum yok. Artık takım yavaş yavaş rayına oturdu ve istediğimiz oyun anlayışıyla oynuyor. Umarım biraz futbol şansı da bizim yanımızda olur ve Eskişehir’den puanla döneriz. 20 puan veya olmamız ikinci devreye daha iyi bakacağımızın sinyallerini verebilir. Transferlerle takımı daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız. Bu yıl bizim için geçiş dönemi. Gerçekten çok zor oluyor. Bir yapılanma dönemi olacak.

Daha sonra genç oyuncuların katılımıyla, iyi oyuncuları da getirerek taraftarlarımıza daha iyi Karabükspor izlettireceğiz.”

Futbolun hatalar oyunu olduğunu savunan Kafkas, şöyle devam etti:

“Hata olmasa golün de olması mümkün değil. Son vuruş becerilerini çalışmak için bireysel ve grup antrenmanları yapıyoruz. Dikkat ve algılamayla ilgili çalışma yapıyoruz ve bunu bireysel bazı oyuncularımıza da uygulayacağız. Önemli olan pozisyona girebilmek. Girdiğimiz pozisyonlar mutlaka bir yerde golle sonuçlanacaktır. Takımın ortaya koymuş olduğu oyun anlayışı ve gidişat çok önemli. Bunu oturttuğumuzu düşünüyorum. Biz çok az maçta bocaladık. Bir tek Gaziantepspor maçının ikinci yarısında sıkıntı yaşamıştık.

Onun dışında oyuncularımdan ve performanslarından son derece memnunum. Daha da iyi olacağımızı düşünüyorum.”

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Kafkas, Akhisar Belediyespor maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Hakan Özmert’in sezonu kapattığını anımsattı.

“O bölgede zaten sıkıntımız vardı, oraya bir Türk oyuncu alacağız” diyen Kafkas, şunları dile getirdi:

“Milli takımlar tabanını iyi bildiğim için bize uyacak oyuncuların transferi için çalışıyoruz. Takımı doğru yapılandırmak çok önemli. Kardemir Karabükspor’un en az 5 yıllık oyuncu kadrosunu oluşturmak istiyorum. En büyük özelliklerimden bir tanesi bu. Biz burada olsak da olmasak da yarın ayakları üzerinde duran, sağlam basan bir takım yaratmak bizim için çok önemli. Ara transfer döneminde ileriye dönük ve takımda direkt oynayabilecek oyuncuları alacağız. Sezon içinde ve gelecek yıl için yapacağımız transferler var. Bu transferlerle takımı belli bir yere oturturuz ve belli bir çizgide olur.

Önemli olan takımların 5-10 yıllık iskeletini oluşturabilecek kadrolar kurmak. Bu da doğru oyunculardan geçiyor.”

Kafkas, hakemlerle ilgili değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını ancak herkesin çok emek sarf ettiğini, kimsenin bilerek hata yapmak istemeyeceğini, dikkatli olunmasının herkes açısından önem taşıdığını kaydetti.

Kulübün doktoru Mutlu Gürsoy ise Hakan Özmert’in sakatlığının ciddi olduğunu ve sezonu kapattığını, Lualua, İlhan Parlak, Furkan Özçal ve kaleci Waterman’ın ise tedavilerinin devam ettiğini, maça yetiştirmek için çalıştıklarını dile getirdi.