SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde gerçekleşen antrenman öncesinde gazetecilere açıklama yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, geçen hafta Trabzonspor maçında iyi bir oyun ortaya koyduklarını ancak karşılığını alamadıklarını söyledi.

Trabzonspor maçındaki güzel oyunu bu haftaki Kardemir Karabükspor karşılaşmasında da ortaya koyup maçı kazanmak istediklerini belirten Sağlam, şöyle konuştu:

“Ligin üst sıralarından uzaklaşmak istemiyorsak bu maçı kazanmamız gerekiyor. Rakibimizin form durumu iyi, iki haftadır kazanıyor. Güzel, zevkli bir karşılaşma olmasını bekliyorum. Taraftardan ise yine sorumluluk alıp coşkulu bir atmosfer ortaya çıkarmalarını bekliyorum. Bu haftaki karşılaşmayı belirleyecek iki grup var, taraftarımız ve oyuncularımız. İki grubun da üzerine düşen görevi yerine getirip Eskişehirspor camiasına güzel bir hafta geçirteceklerine inanıyorum.”

Yaklaşık 1,5 saat süren antrenmanda, ısınma, pas, kontrol çalışmaları gerçekleştirildi. Sakatlığı bulunan Jorquera, antrenmanın ilk bölümünde takımla çalıştıktan sonra sağlık ekibi gözetiminde idmanını sürdürdü.

Öte yandan Sağlam, antrenmanı izlemeye gelen çocuklara üzerinde Eskişehirspor armasının bulunduğu şapka hediye etti.

Eskişehirspor, 1 Aralık’ta saat 19.00’da Atatürk Stadı’nda Kardemir Karabükspor’la karşılaşacak.